100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: לא בכל יום מתאפשר לסטודנטית בתחילת דרכה לזכות בליווי וחניכה אישית מבכירי החברות במשק
שירי פרץ, סטודנטית שנה ד', עיצוב פנים

מאת: שירי פרץ (28.11.2013)

שלום לכולם, אני שירי, סטודנטית בשנה הרביעית והאחרונה לעיצוב פנים במכללה למנהל. נבחרתי לפרויקט "The Leaders", שמצוות 20 סטודנטים מצטיינים לחברות מובילות במשק הישראלי. 

נבחרתי להתמחות בחברת הבנייה דניה סיבוס שממוקמת באור יהודה. החברה עוסקת בבניית פרויקטים מגוונים ומעניינים דוגמת: מגורי יוקרה, משרדים, מרכזים מסחריים, תשתיות וכבישים. אני אמנם עוד בתחילת ההתמחות, אך כבר מעורה במתרחש בכל הנוגע לניהול פרויקטים, פגישות עם דיירים, תכניות עבודה, תיאום מול יזמים וספקים והיד עוד נטויה.

יש לי עוד הרבה מה ללמוד כמובן, אך בגדול התחושה היא שמוכנים לשתף אותי במידע. היחס והאווירה במקום פשוט מדהימים:  אין בן אדם שלא שם לב אליי או לא שואל ומתעניין בי ובמה שבאתי לעשות בחברה. אני מוצאת את עצמי מתרגשת כל פעם מחדש להיות בדניה סיבוס, ומודה על ההזדמנות שניתנה לי לעסוק בפרקטיקה בעולם האמיתי עוד בהיותי סטודנטית. 


עד כה נערכה לי פגישה עם מנכ״ל החברה רונן גינזבורג, מנהל מקצועי ומוערך,  אשר חשף בפניי הרבה מאוד מתובנותיו על עולם הנדל"ן. מרתק! לא בכל יום מתאפשר לסטודנטית בתחילת דרכה לשמוע ממי שחי את השטח שנים כה רבות ולהקשיב ממקור ראשון מה קורה בעולם האמיתי, מחוץ לגבולות הקמפוס. גם בפן האישי, התרשמתי מכך שהוא מנהל קשוב, שאכפת לו מהחברה ומהאנשים העובדים בה. לפגישה הצטרף כתב "כלכליסט" שערך ראיון עם גינזבורג. 

מתשובותיו של גינזבורג, למדתי שהוא לא היה מחליף את תחום עיסוקו בשום מקצוע אחר, וזאת למרות האחריות הכבדה המוטלת על כתפיו. על-אף הצורך לעמוד בלוח זמנים, לרצות דיירים והיומן ה"דורש" לקיים פגישות בחו"ל בתדירות של פעמיים בשבוע לפעמים – ועוד בשתי יבשות שונות  (אפילו בשבוע שבו התקיים המפגש),  הוא עדיין חש סיפוק רב מעבודתו, ובפרט מהרגע שבו פרויקט מסתיים והדירה נמסרת לקוניה. האמת היא שממש שמחתי לשמוע אותו אומר את זה, זה שכנע אותי שגם אני עשיתי את הבחירה הנכונה.
שאלתי אותו מה הוא חושב על ה"שידוך״ של "כלכליסט" והמכללה למנהל לחברות מהמגזר העסק דוגמת דניה סיבו במסגרת הפרויקט שנותן הזדמנות לסטודנטים להתנסות בפרקטיקה במקביל לעולם התיאורטי, רונן ענה שהוא מעריך את העשייה ושהוא חושב שזה רעיון מצוין, ו"כן ירבו".

יצאתי מהריאיון בתחושה מצוינת, שההתנהלות היומיומית בדניה סיבוס הינה באמצעות ניהול מסודר, הגיוני ונכון. ושהחשיבה המתוכננת בחברה, לפיה כל עובד אחראי על כמה פרויקטים ומתווך בין דיירים, ספקים, יזמים ועוד, מחזקת את ההבנה שיש "אמא ואבא" לכל הדבר העצום הזה. זו חשיבה של מנכ״ל שפשוט אכפת לו ויודע על כל מה שמתרחש בחברה.

גינזבורג אפילו רמז והציע לי לעבוד שם לאחר ההתמחות. איזה כיף, דלת אחת כבר נפתחה ואני בטוחה שזו רק כניסה אחת מתוך רבות שיבואו בעקבותיה. 
המשך יבוא. מצפה לספר לכם על עוד חוויות ולמידה בהמשך, כי לי יש עוד הרבה מה ללמוד. אין ספק שמוטיבציה לא חסרה, ושפשוט זכיתי. 


הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:
חובה להוסיף שם פרטי על מנת להירשם
חובה להוסיף שם משפחה על מנת להירשם
חובה להוסיף תפקיד על מנת להירשם
חובה להוסיף חברה על מנת להירשם
חובה להוסיף טלפון על מנת להירשם

×