100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: קבוצת Manpower היא לא רק חברה שמבצעת גיוסים והשמות
אור שוורץ, מרגישה בבית

מאת: אור שוורץ (06.01.2014)

אחרי חודשיים של התנסות ומעבר בין החברות והחטיבות השונות, נוכחתי להבין שהמאפיין הבולט ביותר הוא שהחברה היא חברה של אנשים אשר נותנת שירות לאנשים ומוצאת פתרונות בעולמות תוכן שונים שלכולם מכנה משותף אחד והוא אנשים.  זה למעשה מה שמבדיל אותה מהמתחרים בשוק. קבוצת Manpower היא לא רק חברה שמבצעת גיוסים והשמות.
 הקבלה בסבר פנים יפות והחיבוק החם והעוטף לאורך כל הדרך הנעימה את החוויה וגרמו לכל החששות של כניסה לתהליך ומקום חדש להתפוגג. כעת אפרט על הפעילות של כל אחת מהמחלקות השונות ואנסה לגרום לכם לטעום מהחוויה האדירה שלי

Manpower Professional


Manpower Professional  בהנהלתה של חני יעקב, היא פעילות גלובלית מקבוצת Manpower, המתמחה בגיוס והשמות בכירים בארץ ובעולם, פעילה בכלל המגזרים ומובילה את תחום השמת הבכירים בישראל. תחומי ההתמחות הם פיננסים, שיווק ומכירות, תפעול ושרשרת אספקה, פתרונות HR וביוטק, בנוסף ישנם סניפים בצפון ובדרום המרכזים את הפעילות באזורים אלו. תהליכי העבודה פה כל כך שונים ממה שחושבים ומה שהכרתי כשגייסתי למשרות ראשוניות.  האתגר בגיוס הון אנושי למשרות התחלתיות (עבודה ראשונה או שניה), הוא לרתום את המועמדים לתהליך וליצור התחייבות למקום העבודה החדש ולתחום העיסוק שלא בהכרח תואם את רצונותיהם לטווח הארוך. זאת בשונה מגיוס למשרות בכירות, רב העובדים עברו הכשרות מעשיות בתחומם, בעלי רקע נרחב וניסיון המעוניינים לעסוק בתחומים ספציפיים. הבדל נוסף בין תהליכי גיוס למשרות ראשוניות לבין משרות המחייבות השכלה וניסיון ספציפיים ומטופלות ב- Manpower Professional הוא תהליך הראיון וחוות הדעת. מדובר בתהליכים מקצועיים המחייבים דיוק, הכרת הפרופילים של המשרות והכרת המועמדים ולכן הראיון חייב להיות ראיון עומק אשר מתייחס לניסיונו של המועמד, הידע והניסיון שצבר במשך השנים, השכלה רלוונטית, ציפיות שכר וכו'.

כדי להצליח בראיון עומק, יש לדעת לשאול את השאלות הנכונות, להיות קשוב למועמד, להכיר מונחים מהתחום, להיות ממוקדים ואסרטיביים ולהעריך בזמן הראיון האם המועמד מתאים או לא למשרה שאליה שלח קורות חיים או למשרות אחרות. בעוד שמשך הראיון בגיוס למשרות התחלתיות נע בממוצע בין 5-10 דקות, משך הראיון במקרה של משרות בכירות יותר נע בממוצע בין עשרים דקות לשעה ולעיתים אף יותר, בהתאם למורכבות התפקיד. יועצות ההשמה  עוברות הכשרה ממוקדת בכל אחד מהתחומים בהן מטפלות, מה שמקנה להן יתרון אצל הלקוחות ואצל המועמדים שמבינים שמראיינת אותם מישהי שמבינה מה היא שואלת. היועצות יוצרות קשרים חזקים עם בכירים בשוק העבודה, מנהלות לקוחות, חושבות מחוץ לקופסא מהיכן לאתר מועמדים רלבנטיים נוספים והמיוחד ביותר הוא שהחברות סומכות עליהן ועובדות עימן בשיתוף פעולה. כאן בא לידי ביטוי המקום של יועצות השמה כ- trusted advisor ולא רק כגורם מקצועי שמעביר קורות חיים.

Manpower Talent


בצמוד לחברת Manpower Professional ממוקמת חטיבת Manpower Talent  ולא במקרה. הוא שירות מדהים שהחברה מספקת הכוונה מקצועית וייעוץ להסבה מקצועית ואימון קריירה לאנשים שהחליטו לעצור ולחשוב האם הכיוון בו הם הולכים הוא הנכון עבורם, האם יוביל אותם למטרה אותה הם קבעו בתחילת הדרך או שעליהם לשנות כיוון.
מצד שני, יועצות הקריירה ב Manpower Talent  מלוות גם חברות המחליטות להיפרד מעובדים, אם בשל שינויים במצבת כוח האדם או בשל פרישת עובדים. החברה רוכשת עבור אותם עובדים תהליך ליווי אשר יעזור להם להשתלב בחזרה בשוק העבודה. אותם עובדים עוברים הדרכות של מיתוג אישי, חיפוש עבודה, נטוורקינג ועוד הרבה נושאים אשר מקלים עליהם את העזיבה.

Experis


מומחים בכישרונות טכנולוגיים, חיים את הלקוחות ואת העולם הטכנולוגי בו הם פועלים ועל כן יודעים לאתר ולהכשיר עבורם את מיטב המוחות בעולם מערכות המידע, ההייטק וההנדסה.   בהנהלתו של ארז בנוביץ', מספקים שירותי ניהול פרויקטים, ייעוץ טכנולוגי, הדרכות תוכנה והשמת מומחים. בהמשך להבדלים בגיוס מועמדים למשרות התחלתיות לבין מועמדים בעלי ניסיון שציינתי בתחילת הבלוג, גם כאן ישנם הבדלים רבים מעולם הגיוס למשרות התחלתיות. כאשר אנו מראיינים מועמדים בתחום ה-IT , ההנדסה וההייטק לצורך התאמתם למשרות, יש לכתוב חוות דעת מקצועית הן מבחינת התוכן והשפה והן מבחינת אסתטיקת הכתיבה. חוות דעת צריכה להדגיש תחילה את יכולותיו וניסיונו המקצועיים של המועמד, השכלה רלבנטית ולבסוף התרשמות אישית. מאידך, בגיוס למשרות ראשוניות, כתיבת חוות דעת היא לרוב תהליך קצר אשר מתחיל עם התרשמות אישית, תכונות אישיות וניסיון רלבנטי אם יש.


עם זאת, זיהיתי שיש כאן הרבה יותר מהשמות, לשם גישור על הפער של פתרונות תעסוקה לכל אותם בוגרי תארים ללא ניסיון מצד אחד ומציאת עובדים מנוסים הנמצאים במחסור אצל הלקוחות מן הצד שני, הם יצרו פלטפורמה אשר מכשירה את הבוגרים, בקורס אינטנסיבי מעמיק וממוקד ומוציאה אותם עם ניסיון של שנתיים או שלוש. התהליך הוא מדהים! במהלך ביקורי ראיתי שגם בוגרי תארי מדעים מדויקים ללא רקע מוכח מעולם המחשבים יכולים בקורס אינטנסיבי לקבל רקע, הכשרה וניסיון מקצועי המוכרים בשוק העבודה!

Manpower בראשית


חברת Manpower בראשית, בהנהלתו של גדעון קופרמן, היא חברת ההשמה המובילה במגזר החרדי והיא מתמחה במתן פתרונות תעסוקה למגזר. החברה מלווה על ידי אנשי עסקים מהמגזר, אשר תומכים בה בכל הקשור לחיבור בין המגזר החרדי למגזר העסקי הכללי. החברה הוקמה בשנת 2005 ומאז היא מהווה גשר בין מחפשי העבודה החרדים למגזר העסקי הכללי, תוך שהיא יוצרת פתרונות תעסוקה חדשים. בעיניי מדובר על מהלך לאומי, ממש זכות גדולה להכניס פלח שוק ייחודי בצרכיו אל שוק העבודה.

האתגרים הבולטים הם רתימת מנהלים וחברות בכירות במשק שיסכימו להעסיק אוכלוסיה זו ולהכיר במאפיינים ובצרכים הייחודיים שלה. במהלך היום ביקרתי בשני מוקדי פעילות ענפים. הראשון, במרכז בראשית אשדוד, בו נשים חרדיות מאיישות מוקד שירות לקוחות של חברת שטראוס מים והשני, יחידת הפרויקטים באלעד בו פועל מוקד פיננסים של פלאפון המאויש על ידי נשים חרדיות.העובדים מועסקים של manpower בראשית הנותנת שירותי outsourcing  לאותן חברות גדולות ומובילות במשק ותוך כדי מכניסה עשרות נשים חרדיות לעולם העבודה. מנכ"ל החברה מספר שהביקוש בקרב האוכלוסייה החרדית לתעסוקה שתתחשב ותבין את צרכיהם הייחודיים הולך וגדל. הפעילות הינה ייחודית בתחומה בארץ ולדעתי מהווה פריצת דרך. את כל אותם עובדים חרדים מלווים יועצי ההשמה של Manpower בראשית, שאף הם מתוך המגזר. ישנה יחידת אבחון והדרכה אשר לוקחת קבוצות של כעשרה מועמדים פוטנציאליים לעבודה ומעבירה להם סדנאות ואימון חשיבה על שוק העבודה.

קבוצת Manpower ישראל  מתעסקת בתחומים רבים, לא ידעתי כמה הפעילות ענפה לפני שהכנסתי פנימה ונחשפתי לכל הפתרונות המגוונים אותם מספקת. כל אחד מהעובדים איתו דיברתי להוט וחדור מוטיבציה כאילו מדובר ביומו הראשון בעבודה. המשפט שחזר על עצמו הוא שחייבים להסתכל קדימה כדי לראות לאן התהליכים הגלובליים והטכנולוגיים הולכים כי אם נעשה בהווה את המיטב, זה לא יספיק- כך באמת החברה פועלת ולא כסיסמה!


אני מלאת ציפייה להמשך התהליך,

כמובן שאשתף בחוויות נוספות בבלוג הבא! 

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:
חובה להוסיף שם פרטי על מנת להירשם
חובה להוסיף שם משפחה על מנת להירשם
חובה להוסיף תפקיד על מנת להירשם
חובה להוסיף חברה על מנת להירשם
חובה להוסיף טלפון על מנת להירשם

×