100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: מאמינה שכל אחד יכול למצות את היכולת שלו ולהגשים חלומות
אור שוורץ

מאת: אור שוורץ (08.12.2013)

היי, שמי אור שוורץ, וזה הבלוג הראשון שלי.
אומרים שלכל אחד יש ייעוד בעולם. יש שיודעים בדיוק מה ייעודם ויש כאלה שעדיין לא בטוחים מהו. לדעתי אני ממוקמת איפשהו באמצע, אבל אני מאמינה שכל אחד יכול למצות את היכולת שלו ולהגשים חלומות.
קצת על עצמי. אני בת 25 מתל אביב, בכורה לאח חייל ולאחות טמפרמנטית ותוססת. עדיין, כמו הרבה מבני גילי, גרה אצל ההורים.


אני חושבת שהתחלתי לגלות את עצמי בצבא. בתפקידי כקצינת ת"ש נחשפתי לראשונה לעוני, למשברים קשים ולמחלות, וכבחורה צעירה הייתי צריכה לתת מענה באמצעות סל תקציב דל יחסית. אחרי שנתיים בתפקיד ואחרי הטיול הגדול לדרום אמריקה עם החברות החלטתי להקים פרויקט ייחודי – מוקד ייעודי לחיילים בודדים שיפעל 24/7. בהתחלה זה נשמע מטורף, אבל עם הזמן הרעיון התקדם. לא היה קל לרתום את כל הגורמים, אך בהחלט נעשה שיתוף פעולה פורה עם עמותות מדהימות ועם אנשים שיש להם לב רחב ורצון אמיתי לעזור מבלי לקבל תמורה. ויצאנו לדרך, זו היתה פריצת דרך משמעותית.

"אתה מקבל מה שאתה רוצה על ידי כך שאתה מעניק לאנשים את מה שהם רוצים" – אליס מקדוגל.

הבנתי שזה הייעוד שלי. אני פשוט בן אדם של אנשים. מכאן הדרך לבחירת התואר הראשון במדעי ההתנהגות היתה סלולה. המסלול האקדמי המכללה למינהל הבין את הצרכים שלי ואפשר לי ללמוד במסלול ערב שישתלב טוב עם התפקיד האינטנסיבי בצבא, וכשנתיים למדתי תוך כדי השירות. ביולי שעבר כבר התחיל המוקד לתפקד טוב, והחלטתי שאני את החותם שלי בתחום תנאי השירות השארתי ושזה הזמן להמשיך הלאה. השתחררתי והתחלתי לעבוד כרכזת גיוס והשמה. גיליתי שהעולם הזה מרתק הרבה יותר משחשבתי, ואני אסביר. הדור שלי, דור ה-Y, מעניין מאוד. הוא איפשהו באמצע, בין הדור של ההורים שלנו, שהתחתנו מוקדם, חיפשו יציבות תעסוקתית ו"העיקר הבריאות", לבין דור ה-Z, שנולד לתוך הטכנולוגיה והחשיפה. תמיד אמרו לנו שאנחנו יותר מוצלחים, יפים וחכמים ושההורים יתמכו בנו כלכלית, אבל זה גרם לנו להיאבד באמצע. כרכזת גיוס ראיתי חבר'ה צעירים, מוכשרים, בעלי חזון, אולם בלי אחיזה במציאות: ציפיות שכר גבוהות, עבודה קרובה לבית, בלי פשרות. לא פשוט לגייס חבר'ה כאלה לעבודות, אבל אני חייבת לציין שהבנתי אותם.

"רק אלה שיסתכנו בללכת רחוק מדי, באפשרותם לגלות עד כמה רחוק אדם יכול ללכת" – תומאס סטרנס אליוט.

ואז הגיע הפרסום לפרויקט. ברחבי הקמפוס הוצבו שלטים עם פרצופים וכרזות עם שמות של חברות גדולות ומרשימות במשק בפונטים צבעוניים שלא ניתן היה להתעלם מהם. הבנתי שמדובר בהזדמנות. שיתוף פעולה עם גורמים כל כך משפיעים ומשמעותיים יכול ליצור קרש קפיצה ענק לעולם העבודה. עם זאת, לא הסכמתי לוותר על החזון שלי, עיסוק במשאבי אנוש ופריצת התעלומה הזאת שנקראת דור ה-Y. לשמחתי חברת Manpower השתתפה בפרויקט, ומיד התעניינתי יותר. אז קצת רקע... קבוצת Manpower ישראל היא החברה המובילה בארץ לניהול, אנשים וידע, הפועלת כסניף של ManpowerGroup העולמית. החברה מתמחה בפתרונות עבודה מורכבים, הכוללים בין היתר מיון, איתור ואבחון של הון אנושי, השמת עובדים ברמות בכירות שונות, העסקת עובדים לפרקי זמן משתנים, שירותים מנוהלים, שירותי אאוטסורסינג וניהול פרויקטים, הדרכה בניהול ומעברי קריירה וייעוץ ארגוני. שלחתי קורות חיים וכתבתי מכתב על עצמי. ואז זומנתי לתהליך ארוך ולא פשוט במכללה שכלל דינמיקה קבוצתית, ראיון אישי, כתיבת טקסט וצילומים. קיבלתי תשובה חיובית; כל כך התרגשתי (אפילו שלא בדיוק ידעתי במה מדובר...) עם זאת, החלטתי שעל ההזדמנות הזאת אני לא מוותרת והגשתי התראת התפטרות בעבודה: אעבוד עד סוף ספטמבר כדי שבאוקטובר, שבו אגב סיימתי את התואר, אהיה פנויה אך ורק לפרויקט המרתק הזה.

"לעולם לא ניתנת לך משאלה מבלי שניתן לך הכוח להגשימה, אך ייתכן שתצטרך לעמול לשם כך" – ריצ'רד באך.

בפעם הראשונה שבה הגעתי ל- Manpower זיהיתי בניין גדול במרכז תל אביב. הבנתי שמדובר בחברה גדולה הרבה יותר ממה שהכרתי. זה היה כחודש לפני תחילת הפרויקט. במפגש נכחו סמנכ"ל משאבי אנוש וסמנכ"ל שיווק, והם קיבלו אותי בסבר פנים יפות ובאחלה קפה . עשינו שיחת תיאום ציפיות. זומנתי ל"קול קורא" במכללה, שבמסגרתו עברנו סדנה על כתיבת שיווקית נכונה ברשתות החברתיות וצילומים, הרבה צילומים. ואז, ב-14 בחודש, היתה שריקת הפתיחה ויצאנו לדרך.

בבוקר נפגשתי שוב עם אורית כתבי, סמנכ"לית משאבי אנוש, והיא קיבלה אותי בסבר פנים יפות. פתחנו את היום באוריינטציה והסבר על המבנה הארגוני בקורס יועצים חדשים שערכה החברה. עולם התוכן של הגיוס לא היה זר לי, אולם הבנתי כמה החברה הזאת גדולה. הכרתי את ליהי גרוס, מנהלת גיוס ומאמנת מנהלים, בחורה עם חיוך גדול וחמימות שלא נתקלתי בה לפני כן במקומות עבודה, ואת אילנית פקר, מנהלת הדרכה ומאמנת יועצים שליוותה אותי בהבנה ובאהבה לכל אורך היום בקורס. נראה שהמנהלות בחברה עובדות בשיתוף פעולה מלא, ולא כסיסמה, מדובר בחברות אמת שבקלות ובמהירות הכניסו אותי לתוכה. הדבר לא מובן מאליו בכלל. אני שמחה על ההזדמנות שניתנה לי ובטוחה שאצטרך להוכיח עצמי על שנבחרתי למסע מרתק, ואני מצפה בכיליון עיניים לעתיד להתרחש...
 
 

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (7 סה״כ)

אור מקסימה שלי את הסטודנטית הכי יפה שיש ואת כותבת נפלא, אני משוכנעת שתצליחי ושהשמיים הם הגבול בשבילך נשיקות וחיבוקים שרון ארליכמן.

1

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

כתוב תגובה כאן

0

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

אור היקרה היה מדהים לראות אותך נכנסת לארגון שלנו וללבבות של כל אחד שפגשת . את מוכשרת חכמה ונעימה ולי אין ספק שתצליחי גם להגשים חלומות וגם להצליח בענק! דרכך סלולה בכל אשר תבחרי. הבלוג מקסים ובגובה עיניים ונהניתי לקרוא אותו. מקווה ש"שפכנו מספיק אור "עבורך ועבור אחרים על העשייה שלנו בתחום זה.

0

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

את ממוקדת מטרה שהיא קודם כל אנשים, בעלת ראיה וניסיון רב בתחום, אנו בטוחות שתמהיל כמו שלך המשלב חוכמה , יצירתיות, יוזמה, מסירות אין קץ ואנושיות הם המפתח להצלחה . יישר כח !!!

0

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

אור שלי המהממת, כשמך כן את אור לכל הסובבים אותך. כל כך מיוחדת , חכמה , רגישה, מוכוונת אנשים ומטרה. הכל עושה בחיוך רחב , מסירות אין קץ ושלמות גמורה. את כל כך יפה חיצונית אך אין ספק שהיופי הפנימי שלך כובש. מאחלת לך שתצליחי בכל דרך שתבחרי. אוהבת מאוד אמא.

1

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

כתבת יפה והגדרת יפה את עצמך. מהיום שנולדת הארת כל מקום שבו היית, זכינו לראות אותך גודלת והופכת לאישיות מדהימה אנחנו יודעים שתצליחי בכל מה שתבחרי לעשות ובטוח תשאירי חותם בכל מקום שתהיי בו. אנחנו יודעים עד כמה את מקסימה וכמות הנתינה שלך היא אין סופית ובכל פעם אנחנו גאים בך עוד ועוד. מאחלים לך המון הצלחה בהמשך דרכך ותזכרי שאוהבים אותך תמיד ובלי תנאים. גילה ודודי

0

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

כשקראתי את הבלוג בפעם הראשונה הלב התרחב. אני שנחשב לענייני וממוקד התרגשתי מאוד ודמעות חנקו את גרוני. הגאווה והכיוון הנכון מראים כי אולי גם אני תרמתי משהו לפריחה שלך ואני גאה כל כך. אני יודע שאת בכיוון הנכון כי את חכמה יפה ורגישה ומרגשת את כולם ובטוח אני כי תצליחי בכל אשר תפני. תזכרי שאנחנו תמיד מאחוריך והרוח הגבית הזו תעיף אותך לאיזה כיוון שתבחרי. אוהב אבא.

0

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:
חובה להוסיף שם פרטי על מנת להירשם
חובה להוסיף שם משפחה על מנת להירשם
חובה להוסיף תפקיד על מנת להירשם
חובה להוסיף חברה על מנת להירשם
חובה להוסיף טלפון על מנת להירשם

×