100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: החלטתי שאני רוצה לצאת מאקסלנס כשאני יודע יותר
רז גולדווסר עם מנכ"ל אקסלנס נשואה, עוזי דנינו

מאת: רז גולדווסר (02.02.2014)

עם התחלת תקופת ההתמחות ניסיתי להגדיר לעצמי עם מה אני רוצה לצאת מהחוויה הזו, ואחרי מחשבות ולבטים עם עצמי בעצם החלטתי שאני רוצה לצאת מאקסלנס כשאני יודע יותר.
כסטודנט שנה ב' למנהל עסקים ומימון, שעוד שנה וקצת יוצא מהחממה האקדמית של המכללה למנהל לשוק העבודה האינטנסיבי והתחרותי בישראל, חשוב לי לתכנן את צעדיי בקפידה ולדעתי זו ההזדמנות הגדולה שקיבלתי מפרויקט הלידרס.


הידע שרציתי לצאת איתו מהפרויקט מתחלק ל-2. ראשית על שוק ההון- העבודה היומיומית של עובדי אקסלנס, ללמוד לזהות מגמות ולגזור מהן משמעויות, המוצרים שנמכרים כיום בשוק ההון הישראלי ועוד.
התחום הנוסף, והעיקרי מבחינתי, היה להתנסות ולראות מבפנים התנהלות של ארגון גדול ומשמעותי במשק.
עולם העסקים הישראלי בפרט, והגלובלי בכלל, הוא מגוון ודינאמי. לא בהכרח מה שסטודנט לומד היום- יקבע במה יעסוק מחר, אך לדעתי קיים דמיון רב בניהול של ארגון, בתכונות הנחוצות להצלחה, ובתכונות הדרושות לתפקידי ניהול.


שאלתי ותחקרתי את כל האנשים שפגשתי, לגבי השכלתם, מה היה התפקיד ההתחלתי שלהם בשוק העבודה אחרי עולם האקדמיה, מה הניע אותם לקבל החלטות מקצועיות ואישיות כאחד, בעיקר התעניינתי בניהול הקריירה של האנשים שהיו במקום שלי בזמן הלא רחוק.


דעתי היא שאין הרצאה או שיעור שיכול להחכים יותר מניסיונו האישי של אדם, וזו נקודה שהנחתה אותי במהלך הפרויקט- ככל שאשאל יותר, אדע יותר, בשאיפה לניהול מוצלח של הקריירה שלי בצעדיה הראשונים.
באופן כללי, ניסיתי לצאת עם כמה שיותר סיפורים אישיים, דעות מקצועיות, המלצות- כדי שיהיה לי את הבסיס הרחב ביותר לקבל החלטות מקצועיות ותכנון קריירה עבור עצמי.


לא הייתי מגיע למטרה זו לולא הירתמות מלאה של אקסלנס כחברה, ושל כל עובדיה כפרטים לפרויקט. החברה הקדישה מזמנה בתכנון לו"ז עבורי ופינוי זמן לפגישות אישיות של בכירי מנהליה איתי. והעובדים עצמם ענו לשאלותיי, יעצו לי, ונהגו איתי בשקיפות מלאה. לכן ידעתי להוקיר ולהעריך הירתמות זו, שכמובן לא מובנת מאליה כחברה המשתתפת בפרויקט.
אני חושב שיצאתי מפרויקט הלידרס בעיקר יודע יותר משהתחלתי אותו, יודע יותר על שוק ההון בפרט ועולם העסקים הישראלי בכלל, יודע יותר על איך נראית חברה גדולה ומשפיעה במשק הישראלי מבפנים, יודע יותר על קבלת החלטות של אנשים שכשאיפה אני רוצה להגיע להישגם.


לסיכום, פרויקט הלידרס העניק לי כלים, שאני בטוח שבעתיד הלא רחוק, יסייעו לי להגיע לתפקידי ניהול, הנהגה והשפעה שאליהם אני שואף בכל כיוון שבסופו של דבר אבחר.
מכאן, האחריות היא עליי- להמשיך להצטיין בלימודיי ולאחל לעצמי שאכן אדע להשתמש בתבונה בידע  שרכשתי בעזרת פרויקט הלידרס וחברת אקסלנס נשואה.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:
חובה להוסיף שם פרטי על מנת להירשם
חובה להוסיף שם משפחה על מנת להירשם
חובה להוסיף תפקיד על מנת להירשם
חובה להוסיף חברה על מנת להירשם
חובה להוסיף טלפון על מנת להירשם

×