100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

רז גולדווסר מנסה ללמוד כמה שיותר

מאת: רז גולדווסר (20.01.2014)

עברתי כמחצית מתקופת הפרויקט, הימים שלי באקסלנס הם מאוד מגוונים אבל יותר מכך הם מאוד עמוסים. אני כל יום פוגש המון אנשים חדשים, מנהלים בכירים ולומד מהם על מוצרים פיננסיים, מגמות בשוק ההון ובעולם העסקים הגלובלי אבל גם דברים יותר אישיים, כמו איך הם מנהלים את העובדים? איך ניהלו את הקריירה שלהם עד כה? ומה הלאה.
בכל יום אני צמוד למחברת שלי, שבה אני מנסה לתעד ולרשום כמה שיותר נתונים, שיטות עבודה, היסטוריה וכל דבר שאני רואה או שומע כי ברור לי שזו חוויה שלא תחזור.


אני הרי נמצא בבית השקעות מהגדולים והמשפיעים בארץ, לא ממקום של עובד מתחיל או לקוח, אני מגיע ממקום אחר- מקום שבו אני רוצה ללמוד כמה שיותר, והעובדים באקסלנס (שמחכים לי כל בוקר עם לו"ז יומי) מוכנים ללמד ולהראות לי כמה שיותר.
אחד הדברים שאני סימנתי כאחד המאפיינים של אקסלנס כבית השקעות גדול הוא מגוון המוצרים והשירותים שהוא מספק. אין בית השקעות שמתחרה באקסלנס בגיוון מוצריו.


צריך להבין שכל חברה המספקת מוצר או שירות היא חברה בפני עצמה, עם יו"ר ומנכ"ל (שלשמחתי את כולם פגשתי והכרתי) אבל עדיין כולם ביחד הם המבדילים את אקסלנס משאר מתחרותיה בעולם ההשקעות.
באחד הימים, הגעתי לחברת ESOP. בבוקר הגעתי למשרדי החברה וקיבלה את פניי המנכ"לית אודליה פולק ועוד לפני שהספקתי להבין מה הם בכלל עושים שם, מצאתי את עצמה איתה באוטו בדרך ללקוח. רוב עבודת החברה היא חסויה, מפני שמדובר במידע רגיש שתמיד מגיע לחברה טרם יוצא לתקשורת (לכן לא אספר על זהות הלקוח).


בדרך למשרדי הלקוח, אודליה הסבירה לי בחיוכים לא נגמרים ובמקצועיות רבה מה השירותים שחברתה מספקת, ESOP בעיקר מנהלת אופציות לעובדים. כל מי שבעל חיבור מינימלי לעולם ההיי-טק הישראלי יודע שזהו תחום עצום בהיקפו ובמורכבותו.
בנוסף גם מתפעלת מיזוגים ורכישות ומשמשת כחברת נאמנות במקרים אלו, ESOP שחקן מאוד משמעותי בתחומה ומספקת שירותיה למס' רב של חברות (זרות וישראליות) ולכן אף קורה שמשרתת בעסקה מסוימת את שני הצדדים!


עם הגעתנו למשרדי הלקוח שלקראת תהליך מיזוג ורכישה מורכבים, הבנתי מה חשיבות החברה בתהליך שכזה. אודליה העבירה מצגת לעובדי החברה על עתידם, חד וחלק. למה הם בעצם זכאים, מתי יקבלו מניות אלו ובאיזה ערך? מה ההבדל בין אופציות למניות עצמן ועוד סוגיות רבות ומורכבות. עברתי ב-ESOP את אחד הימים המעניינים בפרויקט.
בהמשך, פגשתי את עידו בדש ושקד וילנצ'יק ממערך המכירות של אקסלנס. שניהם מנהלים מחלקות אשר מוכרות את אותם מוצרים, המבדיל בין מחלקות אלו הוא זהות הלקוחות. מחלקתו של עידו עובדת מול בנקים, ושקד מול ישירים (אנשים פרטיים/חברות). בהתחלה תהיתי לעצמי מה ההבדל, אולי אין צורך להיות בכל אחת ממחלקות אלו, מהר מאוד הבנתי כמה טעיתי.


התלוויתי לפגישות עם לקוחות משתי המחלקות ובמהלכן ראיתי בעצמי כיצד עבודה מול בנקאי דורשת טכניקות מכירה שונות מאיש פרטי וכמה האתגרים אכן שונים.
עידו ושקד חזרו בפניי מס' פעמים על כמה חשוב שאנשי המכירות יאמינו במה שהם מוכרים, ואכן זה מה שקורה. אנשי המכירות שלהם מאוד מקצועיים, יודעים מה יתרונותיהם ומה הם יכולים להציע שמתחריהם לא. אחת החוזקות המרכזיות של איש מכירות לדעתי הוא ידע והכרת השחקנים היריבים במגרש, אבל לא פחות עליו גם להאמין ביכולתו למכור ובאיכות המוצר אותו מוכר. שקד ועידו דיברו איתי בשפה שלי וידעו לחבר אותי לעולמם בזמן מאוד קצר ואני יכול להגיד שלמדתי מכל אחד מהם הרבה על מכירות אבל בעיקר על דרך ניהול המחלקות שלהם.


בימים שנותרו לי עד סוף הפרויקט, אמשיך לנסות ללמוד כמה שיותר על עולם אקסלנס, שוק ההון ועולם העסקים בכלל.
מאמין שאעכל ואבין לגמרי את הפרויקט ומה שהרווחתי ממנו רק אחרי שאסיים.


הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:
חובה להוסיף שם פרטי על מנת להירשם
חובה להוסיף שם משפחה על מנת להירשם
חובה להוסיף תפקיד על מנת להירשם
חובה להוסיף חברה על מנת להירשם
חובה להוסיף טלפון על מנת להירשם

×