100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: אם צריך לסכם ימים ראשונים בפרויקט, ללא ספק זכיתי
רז גולדווסר עם מנכ"ל אקסלנס נשואה, עוזי דנינו

מאת: רז גולדווסר (25.12.2013)

לקראת סיום שירותי הצבאי כקצין שלישות, תהיתי רבות לגבי תחום הלימודים לתואר ראשון. לא האם או מתי אלמד, מפני שלי היה ברור שהמפגש שלי עם האקדמיה ועם העולם הגדול יתחיל מאוד מהר. ה"מהר" שלי לא נבע מלחץ, הוא נבע ממוטיבציה, מרצון ללמוד ולהתקדם. להתקדם לאן? שאלה טובה, גם אני לא יודע עדיין, אבל הרצון הזה הוביל אותי. עבודות זמניות וטיול ארוך לא משכו אותי, תאילנד 3 וחצי שבועות נראה לי תקופה מספקת להתרחק מהבית כדי להגיד לעצמי שטיילתי וגם כדי לקחת קצת אוויר בין הצבא והפסיכומטרי לבין תחילת שנה א'. לראות מדינות רחוקות ואקזוטיות מאוד מעניינות אותי, אבל אני מאמין שהן יחכו לי לחופשות בין הסמסטרים ולשאר שנות חיי.


אז נשאר לי רק לענות לעצמי מה ללמוד, עברו בראש רעיונות על משפטים, חשבונאות, משפטים וחשבונאות, שיווק, אדריכלות(?)- עד שבסופו של דבר הוחלט על מימון. למה מימון? לטעמי הוא תחום הדורש שילוב של יכולות ריאליות עם מספרים ומחשבונים, אך גם המון חשיבה של מחוץ לקופסה הרגילה של לימודי מקצוע אחד והבנה בכל עולם העסקים המודרני. בזכות היכרותי הקצרה (נכון להיום) עם חברת אקסלנס נשואה, רק הבנתי כמה צדקתי. עם הגעתי ביום הראשון למשרדי אקסלנס נשואה במגדלי אביב ברמת גן, קיבלה את פניי ניצן היקרה ממשאבי אנוש ועברה איתי על לו"ז מפורט ל-3 חודשי הפרויקט שבו אבקר בהמון מחלקות הנקראות בשמות שלא הבנתי. לאחר מכן שאלה אותי אם אני מתרגש (עם חיוך שאומר: "אתה מתרגש, אתה אפילו לא מבין עדיין כמה...") ואמרה שמחלקת מחקר ואסטרטגיה מחכים לי. מחקר, נשמע לי מאוד מסקרן, מה הם חוקרים? לא היה לי יותר מדי זמן לענות לעצמי והנה אני ישוב בפורום מכובד של אנשים מחויטים הסוקר ומנתח נתונים של חברות- צפויה ירידה ברווחיות, עלייה בדירוג, הענף בו החברה נמצאת לקראת צמיחה? היה מאוד נחמד לשמוע תחזיות של אנשי מקצוע לגבי חברות שאני רגיל להיתקל בהן על גבי העיתון בבוקר, אבל בעיקר יצאתי מהפורום מאוד נלהב ומסוקרן- איך הם יודעים את כל זה. וכך פתחתי את השיחה שלי עם יניב ראש המחלקה, איך מנבאים את כל זה? מה קורה, אם חלילה, טועים? אז יניב הרגיע אותי, הם לא נביאים. בכל זאת, התעניינתי מאוד בתהליך שמתבצע במחלקה, איך אותה מחלקה חוקרת ומספקת תחזיות לאג"ח ומניות מתחום הנדל"ן אך גם מתחום האופנה. בשביל להשביע את הרעב שלי לידע, יניב עבר איתי בין כל אנשי המחלקה וכל אחד הסביר לי לעומק את תחומו. נרגעתי, לאותו יום.


ביום הבא, נקבע לי לו"ז באקסלנס קרנות נאמנות. היום שלי התחיל בפורום של סקירת מאקרו שבועית, סקירה מרתקת אך לצערי לא הספקתי לעמוד בקצב המצגת ולרשום כל מה שרציתי. אחד האתגרים שהצבתי לעצמי בפרויקט הוא לשאוב ולספוג כמה שיותר ידע מאנשים אלו. מבחינתי, מדובר בידע שונה מידע אקדמי- הרבה יותר פשוט ומורכב גם יחד. קצב יותר מהיר מהרצאה, הרבה יותר נתונים שאני נאלץ לעכל ולהבין כדי להישאר בקצב ועדיין להבין איך כל זה קשור למה שדובר לפני כמה דקות. אך עדיין, בסופו של דבר זוהי הפרקטיקה, אני לומד כדי להוציא ציונים גבוהים כדי להגיע למעמדים האלה, לחברות האלו. בחזרה לפורום, צחי קורן, מנכ"ל אקסלנס קרנות נאמנות בחר לפתוח את דבריו בהצגתי (כמובן שלא הייתי מוכן לזה, אבל אגדיר זאת כהפתעה חיובית). משה, ראש מחלקת מכירות, הציג לי את פעולת המחלקה והסביר על מוצריה וביום שלאחר מכן הגעתי לכנס יועצים במלון דן חיפה. הכנס הוא בעצם כנס מכירות, שהלקוחות הפוטנציאליים הם יועצי ההשקעות מהבנקים. צחי, מנכ"ל קרנות נאמנות, הסביר לי רבות על מהות הכנס, מטרותיו, הדינאמיקה עם יועצי ההשקעות וכלל הגבלות הרגולציה העומדות בפני בית השקעות ויחסו לבנקים. למזלי, הנסיעה עם צחי לחיפה מרמת גן הייתה ארוכה אז הגעתי מוכן לכנס.


תוך כדי הכנס כבר הבנתי שהוא הולך להיחשב כמוצלח- הארגון, איכות המצגת והמציגים, היענות ההגעה בהתאם לציפיות, האוכל. לאחר סיום הכנס ועזיבת היועצים, שמחתי לשמוע שצדקתי.


עד כה, נתקלתי באקסלנס באנשים מקצועיים, יעילים ומוכווני מטרות. שמעבר לכל המניות, הקרנות והתשואות לא שוכחים שמדובר בכסף וחסכונות של אנשים ולכן פועלים גם באחריות וברצינות מלאה, ולא כסיסמה, ומתכונה זו מאוד התרשמתי בחברה.

אם צריך לסכם ימים ראשונים בפרויקט, ללא ספק זכיתי

 
 
 
 
 
 
 

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:
חובה להוסיף שם פרטי על מנת להירשם
חובה להוסיף שם משפחה על מנת להירשם
חובה להוסיף תפקיד על מנת להירשם
חובה להוסיף חברה על מנת להירשם
חובה להוסיף טלפון על מנת להירשם

×