100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: איך מסכמים שלושה חודשים ?

מאת: דניאל רון (03.02.2014)

הדבר שהכי ריגש אותי  בשלושת החודשים בהם התנסתי  ב HSBC, במעבר שחוויתי בין המחלקה הפרטית, העסקית ובחדר העסקאות, היה  להיות מעורב בעבודה מול החברות, הלקוחות והעסקאות הכי מעניינות וגדולות שיש במשק. להיחשף לפרויקטים שנוגעים לכולנו, להשתתף בפגישות עם בכירים במשק, ולהיות מאחורי הקלעים של הנושאים הכי חמים – כאלו שלמחרת קוראים עליהם בכל העיתונים, - כל אלו איפשרו לי  חוויה אמיתית שעשתה לי חשק להתחיל כבר לעבוד.


טיפ אחד שאני יכול לתת לסטודנטים , לאחר תקופת ההתנסות שלי ב HSBC  הוא - שבקריירה צריך ומומלץ לבחור כיוון ברור וממוקד, להתמקצע. בלימודי המימון בבית הספר למינהל עסקים, אנו לומדים הרבה מהכל - אבל בשביל להתמקצע בתחום מסוים , צריך להתמקד בו ולצבור בו ניסיון רב, וזה לוקח שנים.


עוד דבר שהבנתי במהלך ההתמחות, זה שכאשר מסיימים את התואר הלימודים רק מתחילים. התואר מעניק כלים שבעזרתם ניתן  להתמודד עם האתגרים בעבודה, ולעמוד בציפיות הממונים עליך, כלים שאין ספק שהם שימושיים – אך בעולם הפרקטיקה הלמידה עוד ארוכה. סטודנטים נוטים  לחשוב שאם הם קיבלו ציון גבוה בקורס מסוים, זה אומר שהם מבינים לחלוטין את התחום שלמדו, בעוד שלמעשה זוהי התשתית. קרה לי כמה פעמים שהייתי צריך להתמודד עם דברים שכבר למדתי בלימודים, אבל ראיתי כי המציאות מאתגרת.  התובנה המרכזית שלי היא שצריך להבין , שהעיסוק בשוק ההון הוא עמוק ומורכב יותר, וזה היה שיעור חשוב בשבילי.


דבר אחרון,  חשוב לי גם להגיד תודה גדולה למסלול האקדמי המכללה למינהל,  שאפשר לי לקבל הצצה לשוק העבודה. זה בדיוק מה שהייתי צריך רגע לפני שאני מסיים את התואר. רוב הסטודנטים שמסיימים את הלימודים לא ממש יודעים לאיזה כיוון הם רוצים ללכת, בזמן היציאה לעולם הגדול.  אני מרגיש שבעקבות הפרויקט ההחלטות שלי יהיו הרבה יותר מושכלות ונכונות בשבילי.


והכי חשוב! תודה גדולה ל-HSBC, ולכל האנשים שליוו אותי בהתמחות, אני מרגיש שזאת זכות גדולה להיות חלק מארגון כל כך מקצועי, יסודי, בעל מוניטין, למדתי המון ובעיקר הבנתי שעבודה בשוק ההון היא עבודה מאד קשה ומאתגרת. אם חשבתי שבתור סטודנט החיים קשים, עכשיו אני מבין שאני בסוג של "חופש" לפני שהחיים מתחילים באמת.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:
חובה להוסיף שם פרטי על מנת להירשם
חובה להוסיף שם משפחה על מנת להירשם
חובה להוסיף תפקיד על מנת להירשם
חובה להוסיף חברה על מנת להירשם
חובה להוסיף טלפון על מנת להירשם

×