100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: ככל שאני לומד יותר אני מגלה שאני יודע פחות!
רון דניאל, לומד כל יום משהו חדש

מאת: דניאל רון (16.01.2014)

אז עברו חודשיים שבמהלכן עברתי למחלקה העסקית ב-HSBC , הימים הראשונים במחלקה פתחו לי את העיניים והבנתי סוף סוף איפה אני נמצא ומול מי אני עומד. 
במחלקה העסקית עובדים מול החברות הכי גדולות במשק, בעיקר כאלה שיש להם פעילות עסקית רחבה בכל העולם. HSBC, כבנק בין-לאומי מוביל הפרוס ביותר מ-80 מדינות בעולם,  מספק לחברות האלו שנמנות על לקוחותיו ידע בינלאומי המבוסס על מומחיות והערכות שוק, תוך ניצול הכלים והמוצרים הבנקאיים המתקדמים העומדים לרשותו.


אחד הדברים שהכי הלהיבו אותי במחלקה זה החשיפה לפרויקטים עתידיים ומידע רגיש שבטווח הקצר יגע וישפיע על המון אנשים, זה ממש נותן הרגשה שאתה נמצא מאחורי הקלעים של כל הסיפורים הכי חמים בשוק.

אם יש משהו אחד שהבנתי אחרי חודשיים בהתמחות זה שככל שאני לומד יותר אני מגלה שאני יודע פחות! הלימודים ממש לא נגמרים באקדמיה אלא להפך, הלימודים רק מתחילים אחרי התואר. האקדמיה מקנה לך כלים שמשפרים את היכולות הקוגניטיביות שלך ומאפשרות לך להתמודד עם עוד אלפי אנשים על מספר משרות מאוד מצומצם. את זה גיליתי כשדיברתי עם אנשים שהתפקיד שלהם לא קשור בכלל לתחום הלימודים שלהם, במהלך החיים דבר אחד מוביל לדבר אחר ופתאום אתה מוצא את עצמך במקום שממש לא דמיינת שתהיה בו.
מסקנה חשובה שהגעתי אליה אחרי חישוב פשוט של מספר מחפשי העבודה ביחס למספר המשרות הפנויות היא שחשוב מאוד להתמקד על תחום ספציפי ולהתמקצע עליו בצורה אבסולוטית. אני תמיד האמנתי שעדיף לעשות משהו אחד ממש טוב מאשר לעשות מלא דברים ברמה בינונית כי ברגע שיש לך משהו אחד שאתה ממש טוב בו יש לך יתרון יחסי על פני המתחרים.

אז לסיכום חודשיים של התמחות ב-HSBC הדרך לתפקיד חלומי, בית עם גינה וטיסות במחלקה ראשונה עוד ארוכה ומפותלת, אז בינתיים ממשיך לעבוד קשה בתקווה שיום אחד אני אסתכל אחורה וקדימה ויוכל להיות שבע רצון.

מוזמנים להגיב לשאול ולהעלות רעיונות וסיפורים משלכם.


תודה רבה


 

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:
חובה להוסיף שם פרטי על מנת להירשם
חובה להוסיף שם משפחה על מנת להירשם
חובה להוסיף תפקיד על מנת להירשם
חובה להוסיף חברה על מנת להירשם
חובה להוסיף טלפון על מנת להירשם

×