100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: אקדמיה, פרקטיקה ומה שביניהן
דניאל רון במשרדי HSBC

מאת: דניאל רון (29.12.2013)

שלום לכולם, אני דניאל, בן 28 מתל אביב, סטודנט למינהל עסקים ומימון שנה שלישית. את הבחירה בחוג הלימוד עשיתי בעיקר משיקולי תעסוקה, אבל גם כי אני אוהב את הרעיון של לתת לכסף לעבוד בשבילך (חבל שאף אחד לא אמר לי שכדי שהכסף יעבוד בשבילך צריך הון ראשוני שסביר להניח שלא יהיה לי, לפחות לא בזמן הקרוב). לתובנה הזאת הגעתי כבר ביום הראשון של ההתמחות, כשנכנסתי למחלקה לבנקאות פרטית ב-HSBC, וגדי (המנטור המדהים שלי) חשף אותי לראשונה לחשבון לקוח שהקשר בינו לבין חשבון הבנק שלי שואף למינוס אחת.


בשלושת החודשים הקרובים אהיה ב-HSBC, בנק גלובלי המעסיק מאות אלפי עובדים בכל העולם. הרושם הראשוני היה מעל המצופה, אנשים נחמדים מאוד וסופר-מקצועניים. כנראה לא סתם HSBC ישראל  מדורג כבר חמש שנים ברציפות באחד משלושת המקומות הראשונים בעולם בסקרי שביעות רצון בקרב העובדים. נתון זה נותן לי תשובה לשאלה שכל הזמן שואלים אותי, איפה אני רואה את עצמי בעוד עשר שנים. התשובה הריאלית ביותר מבחינתי כרגע היא במקום שטוב לי בו, כלומר לקום לעבודה בכיף וליהנות מהעשייה ומהחברה שבה אני נמצא. מבחינתי זה המפתח לאושר ועושר.


בתור קיבוצניק במקור, ההתעסקות הבלתי פוסקת בכסף זרה לי מאוד אבל באותו זמן גם מרתקת. בקיבוץ אין לך חשבון בנק, לכסף אין משמעות כי הכל בחינם. בבנק המציאות אחרת לחלוטין! הכסף מתגלגל מפה לשם וחזרה בתנועה מחזורית בלתי פוסקת, שמתדלקת את מנועי הצמיחה במשק. זה קצת דומה למוסכניק שמתקן לך פנצ'ר בגלגל כדי שהרכב יוכל לחזור לכביש, רק בלי ללכלך את הידיים והכל קורה במזגן.


חלפה תקופה  מתחילת ההתמחות, וכמות הידע שצברתי שוות ערך לשנה שלמה באקדמיה. זה ממחיש לי את ההבדל בין התיאוריה לפרקטיקה, את החשיבות של הפרויקט וכמה התמזל מזלי להיות חלק ממנו. מבחינתי זה לא מובן מאליו שארגון מוביל כמו HSBC יפתח בפניך דלתות, ויאפשר לך לטעום קצת ממה שאני עתיד לאכול בכל יום  ב-40 השנים הקרובות. עד עכשיו הופתעתי מאוד לטובה מגדי, שפעמיים בשבוע אני נופל אליו משום מקום למשך שמונה שעות, ומאלץ אותו לחשוב בקול רם אחרת לא אבין מה הוא עושה - ובעיקר למה הוא עושה את זה. גדי הוא בנקאי מוכשר, נעים והכי חשוב סבלני, שמלווה אותי בצעדיי הראשונים בהתמחות. נראה לי שלא סתם הוא התחנה הראשונה בהתמחות, כנראה רצו לתת לי נחיתה רכה.


לסיכום פוסט ראשון מבין שלושה, אני שמח מאוד לקחת חלק בפרויקט  The Leaders. אני חושב שזו חוויה מדהימה והזדמנות מדהימה ללמוד עוד, ובעיקר "לאפס כוונות" לקראת סיום התואר וההשתלבות בשוק העבודה.


מוזמנים להגיב, לשאול שאלות ולהעלות רעיונות וסיפורים משלכם, אני אעדכן בהמשך...


תודה רבה.


הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:
חובה להוסיף שם פרטי על מנת להירשם
חובה להוסיף שם משפחה על מנת להירשם
חובה להוסיף תפקיד על מנת להירשם
חובה להוסיף חברה על מנת להירשם
חובה להוסיף טלפון על מנת להירשם

×