100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: יצאתי מאזור הנוחות שלי וגיליתי עולם חדש

מאת: קורל אקרמן (22.01.2014)

את הבלוג הזה אני כבר מתחיל לכתוב לכם משולחן העבודה שלי בבנק דיסקונט. אני נמצא כאן בסך הכל שבועות בודדים, אבל כולם כבר יודעים שהשולחן הזה הוא הכתובת שלי כאן. "בסיס האם" שלי למשך יומיים בשבוע, לתקופה של כמה חודשים בלבד. לכאן אני מגיע בבוקר ומכאן אני גם יוצא לגלות ולהכיר את הדבר החדש שצופן לי אותו היום. לוח הזמנים שלי בדיסקונט מתנהל בדיוק לפי תוכנית ההתמחות שהוכנה לי מראש. בכל יום אני מוצמד לעו"ד מאחת המחלקות באגף לייעוץ משפטי ומתלווה אליו לכל שגרת היום. אחרי שהתחלתי את ההתמחות בחטיבה הבנקאית שמספקת ייעוץ משפטי בעיקר ברמת הפרט, בתקופה הזאת אני נחשף יותר לפעילות העסקית של הבנק שנוגעת יותר ברמת המאקרו - רמת החברה ורמת המשק בכלל.בימים הראשונים שלי כאן, כחלק מהתהליך ההסתגלות, בעיקר הבטתי על המתרחש מן הצד וניסיתי להבין מה בעצם קורה סביבי.

היום, אחרי מספר ימים של התאקלמות והכרה של המערכת הגדולה הזאת שנקראת "בנק" אני מתחיל להבין לאן הגעתי. לכן, אני גם רוצה להיכנס יותר לעניינים ולהיות פעיל. למה הכוונה יותר פעיל? לשאול שאלות, ליזום, להיות מעורב, להשתתף בתהליך החשיבה – או בקיצור להטביע חותם. אני מאמין שאחת המטרות המרכזיות בחייו של אדם היא להטביע חותם. להטביע חותם בדרך שבה אנו הולכים ולהשאיר בה גם משהו אחרינו. אז היום כשאני יוצא לגלות את הסביבה העסקית שבה הבנק מתנהל אני מבקש להיות יותר פעיל בעשייה ולהרגיש אותה מקרוב.

ואז זה התחיל לקרות. ההזדמנות להיות יותר פעיל, מעורב ובעיקר איך הפרקטיקה באמת באה לידי ביטוי. בזמן הקצר שבו אני נמצא בדיסקונט החלו לקרות תהליכים מרכזיים המשפיעים על התנהלות של תאגיד בנקאי, שאותם זכיתי לראות וללמוד מקרוב במסגרת ההתמחות שלי במערך הייעוץ המשפטי. 

אז אם בבלוג הקודם סיפרתי לכם קצת על עצמי והרבה על פרויקט The Leaders הנפלא שדרכו הגעתי לבנק דיסקונט, הפעם, כשאני בעיצומה של ההתמחות, אספר לכם על אותם תהליכים שהבנק עובר ואיך בסופו של דבר הם השפיעו גם עליי ועל ההבנה שלי את עולם העסקים.


תהליכים כאלה הם למשל כניסתו לתוקף של תיקון 20 לחוק החברות. מה שמכונה בשפה הציבורית "חוק שכר הבכירים." החוק קובע כי לשם קביעת מנגנון התגמול בחברה ציבורית תוקם ועדת תגמול שהיא ועדה מתוך הדירקטוריון. הועדה אמונה על ניסוח מסמך שייקבע את מנגנון מדיניות השכר ויצטרך לעבור את אישור בעלי המניות. דוגמה נוספת היא מינויה של מנכ"לית חדשה לבנק דיסקונט שצפויה להיכנס לתפקידה בחודשים הקרובים. ובנוסף, במהלך חודש דצמבר 2013 מכרו בעלי השליטה בבנק חלק מהאחזקות שלהם בגרעין השליטה ובשל כך הבנק הפך למעשה לתאגיד בנקאי ללא גרעין שליטה.


אני מספר לכם על האירועים האלה כדי להראות לכם עד כמה מגוונת ומורכבת העבודה במערך הייעוץ המשפטי. אין כמעט תחום בעולם הבנקאות שלא קשור בצורה כלשהי לעולם המשפט ולעבודה שלנו.
בהקשר שלי, אותם תהליכים שציינתי נתנו לי את ההזדמנות לראות איך בפועל קורים דברים שעד עכשיו רק למדתי עליהם מבחינה תיאורטית באקדמיה. ולמה זה חשוב? כי בעקבות אותם אירועים שאלתי שאלות, השתתפתי בישיבות, קראתי חומר משפטי, ביקשתי להיות מעורב באופן מעשי ככל האפשר ואפילו עזרתי בהכנת מצגת בנושא להנהלה הבכירה של הבנק. ואחרי כל זה הבנתי שלא משנה כמה הלימודים בתיאוריה חשובים, אין תחליף לניסיון המעשי בפרקטיקה. אין תחליף להבנה האמיתית כשרואים כמה שהמציאות הרבה יותר מורכבת ממה שנראה כשיושבים על ספסל הלימודים. "אין חכם כבעל ניסיון" אמרו חז"ל. אמרו וצדקו.

האמת היא שתוך כדי כתיבת שורות אלה וסיפור החוויה שלי הבנתי משהו נוסף. הבנתי שהמשק הישראלי ועולם העסקים הישראלי עוברים שינוי. הפיקוח של הרשויות הולך ומתהדק, בעלי השליטה בחברות ציבוריות מבינים שהכללים מתחילים להשתנות, וגם הציבור שם ליבו למתרחש יותר מבעבר. נראה שמתרחש כאן תהליך של שינוי. אנחנו חיים בעולם קצבי, דינאמי ומשתנה יותר מאי פעם. נראה שמה שהיה הוא לא בהכרח גם מה שיהיה, ולדעתי זה סימן טוב. אתם שואלים למה אני משתף אתכם בכל התהיות האלה? משום שיש לי תחושה שבתוך ים השינויים הזה שיצא לי לפגוש מקרוב במהלך ההתמחות בבנק דיסקונט, גם אני בעצם קצת השתנתי. יצאתי באופן זמני ממוסד הלימודים ונכנסתי לשוק העבודה. הגעתי לסביבת עבודה חדשה שמעולם לא הכרתי, פגשתי אנשים חדשים, למדתי מושגים מעולם הבנקאות ואפילו הלבוש היומיומי שלי השתנה. ואם אני יכול לסכם את תחושת השינוי הזאת למשפט אחד אז הייתי אומר שפשוט יצאתי מאזור הנוחות שלי.

עם כל הדברים החדשים שמסביב פתאום גיליתי שיצאתי מאזור הנוחות שלי, ומסתבר שזה דווקא לא רע בכלל. בעקבות החשיפה לעולם הפרקטיקה בדיסקונט למדתי לחשוב אחרת. מה שחשבתי לפני שהתחלתי את ההתמחות לא בהכרח דומה למה שאני חושב היום, ומה שידעתי בעבר בטוח לא דומה למה שאני כבר יודע היום.


מערך הייעוץ המשפטי של בנק דיסקונט לומד כל הזמן את הסביבה  המשתנה ויחד איתו גם אני לומד על עצמי ועל המקצוע. לומד מה מעניין אותי, מה מסקרן אותי, איזה תחום משפטי אני אוהב יותר ואיזה פחות. תהליך של שינוי, התפתחות והתמקדות. מסתבר שלפעמים שינויים שקורים לנו תוך כדי תנועה הם אלה שמלמדים אותנו על עצמנו יותר מכל סיטואציה אחרת. אני מקווה שבתום ההתמחות אדע בדיוק לאיזה כיוון מקצועי אני רוצה ללכת.

אז מהם בעצם אותם שינויים? מה למדתי מהם? מה היום, אחרי החשיפה לפרקטיקה, אני יודע טוב יותר מבעבר? מה אני לוקח איתי הלאה? אילו תובנות וטיפים אני יכול לתת לכם?


תמשיכו לעקוב, בפוסט הבא שלי שיהיה גם האחרון לפרויקט אני מבטיח לנסות ולספק תשובות טובות לכל אותן השאלות.

שלכם, קורל

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:
חובה להוסיף שם פרטי על מנת להירשם
חובה להוסיף שם משפחה על מנת להירשם
חובה להוסיף תפקיד על מנת להירשם
חובה להוסיף חברה על מנת להירשם
חובה להוסיף טלפון על מנת להירשם

×