100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: הבנתי שידע הוא אכן כוח גדול
קורל אקרמן

מאת: קורל אקרמן (02.01.2014)


כשהייתי נער עסקתי שנים רבות בספורט, בעיקר בתחום הכדורסל. באותן שנים התמודדתי עם ניצחונות הישגים, אכזבות והפסדים. מניסיון זה למדתי שיש שתי תכונות חשובות להתמודדות עם מצבים אלה - עבודת צוות ומנהיגות. על אף שנראה כי תכונות אלה מבטאות שני מצבים הפוכים - האחד בפעולת הרבים והשני בפעולת היחיד - נראה שדווקא בפער זה טמון הקשר המיוחד בניהן, כי מנהיגות אמיתית נמדדת ביכולת להוביל את עבודת הצוות. לכן, מנהיגות היא קודם כל שותפות. שותפות למחשבה, שותפות לעשייה ושותפות לתוצאה. אני מקווה שאחרי שתקראו את הבלוג תהיו גם אתם שותפים שלי לחוויה בפרויקט THE LEADERS.

 אני קורל אקרמן, בן 25 מראשל"צ, סטודנט שנה ג' לתואר ראשון משולב במשפטים וכלכלה מהמסלול

האקדמי המכללה למינהל.


מטרת פרויקט THE LEADERS הינה לחבר סטודנטים מהאקדמיה לפרקטיקה בשוק העבודה. אני נשלחתי להתמחות במערך הייעוץ המשפטי בבנק דיסקונט. מערך ייעוץ משפטי בבנק מבטא בצורה אידיאלית את הקשר בין עולם המשפט לבין עולם הכלכלה. לדוגמה, מושגים כמו אשראי, ריביות ובטוחות צריכים להלום את החוקים, הפסיקה והוראות בנק ישראל כדי שמערכת פיננסית זו תוכל להתקיים כראוי. לכן, כסטודנט למשפטים וכלכלה אני מברך על ההזדמנות שניתנה לי לראות איך השילוב הזה פועל במציאות.

כבר ביומי הראשון בדיסקונט בנתה עבורי עו"ד מיכל בלייך, ראש אגף הייעוץ המשפטי בבנק, תוכנית חניכה לכל תקופת ההתמחות. החניכה מתבצעת על-ידי עורכי הדין הבכירים בבנק שהינם מנהלי מחלקות במערך הייעוץ המשפטי, כאשר המטרה היא להיחשף ולהכיר את העבודה המשפטית שהבנק עוסק בה. בכל מספר שבועות אעבור בין המחלקות השונות במערך הייעוץ המשפטי ואכיר מקרוב את הפעילות שלהן.


התחלתי את דרכי במחלקת הייעוץ המשפטי לחטיבה הבנקאית שאותה מנהל עו"ד נסים מדז'ר. במסגרת ההתמחות התלוויתי לעבודתו השוטפת של עו"ד מדז'ר - ייעוץ משפטי לסניפים במגוון תחומי הבנקאות הפרטית. נחשפתי לממשק שבין הבנק ללקוח, לחשבון הבנקאי לסוגיו ולפיקוח החל על תאגיד בנקאי.


בנוסף, ראיתי איך מתנהל תהליך החשיבה בבנק וכיצד הוא מתמודד עם האתגרים שניצבים בפניו. דוגמה לאתגר שכזה הוא במונח "ניהול סיכונים". כלומר, היכולת להבין ולנתח את הסיכון ולדעת כיצד לנהל אותו בתבונה. וזו למעשה עבודתה היומיומית של המחלקה המשפטית – להעריך את הסיכון ולצמצם את החשיפה אליו במגוון אמצעים שעומדים לרשות הבנק.


מעבר לעבודה המשפטית הזדמן לי להכיר פעילויות נוספות של המחלקה. אחת מהן היא השתתפותי בהרצאה של עו"ד מדז'ר במכללת דיסקונט שעסקה במתן אשראי עסקי לתאגידים וגופים משפטיים שונים. למכללה מגיעים עובדי הבנק ועוברים קורסים והשתלמויות בנושאים מקצועיים מעולם הבנקאות. פעילות נוספת היא "יומן בוקר" המשודר אחת לשבוע בסניפי הבנק. היומן הוא קטע וידאו פנימי שבו צופים כל עובדי הבנק ומציג פעילויות ופרויקטים חדשים שהבנק מקיים למען הלקוחות ו/או עובדי הבנק.

מה שמיוחד בעבודה בבנק הוא מגוון התחומים שבהם עוסקים דיני הבנקאות, מגוון שדורש הסתכלות רחבה על המצב המשפטי והבנה שלכל החלטה יש השלכות גם ב"מגרשים" נוספים. לכן, אני כבר מצפה לעבור ולהתנסות במחלקות הנוספות של הייעוץ המשפטי ולהבין לעומק את הפעילות הבנקאית. 


אחד הדברים הראשונים שהבנתי בימים הראשונים להתמחות הוא שידע הוא אכן כוח גדול. בשל כך אני מצפה להמשיך ולצבור עוד ידע וניסיון מעשי שאוכל להשתמש בו בעתיד - ידע וניסיון שאין לי ספק שאמשיך לרכוש בעזרת המקצועיות ושיתוף הפעולה הפורה עם כלל אנשי מערך הייעוץ המשפטי בבנק דיסקונט.


להתראות בבלוג הבא,
קורל

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (1 סה״כ)

היי קורל, כיצד עובדת מחלקת ההדרכה בדיסקונט? האם יש שם סדנאות או קורסים לפיתוח אישי ולהעצמת העובדים? ממה שיצא לך לראות.

8

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:
חובה להוסיף שם פרטי על מנת להירשם
חובה להוסיף שם משפחה על מנת להירשם
חובה להוסיף תפקיד על מנת להירשם
חובה להוסיף חברה על מנת להירשם
חובה להוסיף טלפון על מנת להירשם

×