100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: אני יכול לדמות את התקופה שעברתי לסיפור מהתנ"ך

מאת: אהרון צברי (06.02.2014)

במהלך השבועיים האחרונים בחברה השלמתי כמה מהמטלות שהתחלתי, והתפניתי לקצת יח"צ. הצטלמתי לקליפ (שגם נמצא פה באתר) שמסכם את החוויה שעברתי. חוויות הצילומים הייתה חוויה שהורכבה משילוב של מבוכה, התרגשות וגם קצת גאווה, גאווה לייצג את המכללה ואת EY בקליפ שיצפו בו הרבה אנשים טובים.
כמו כן, וכמו שכבר סיפרתי לכם בפוסט הקודם, כחלק מהפרויקט הייתי מיועד לראיין את מר דורון שהרבני השותף המנהל של הפירמה, אתם תוכלו לקרוא את הכתבה כאן באתר וב"כלכליסט" (מהדורת 30.12.13). דורון הוא אדם נעים הליכות אשר היה מרואיין מרתק, וענה תשובות מעניינות ומקיפות לכל שאלה שהפניתי לו. השאלות נגעו למצב הכללי במשק, ולמצב המקצוע שלנו, ואני בהחלט ממליץ לקרוא. בנוסף, דורון אף הזמין אותי לשיחה נוספת בה הוא התעניין בתהליך שאני עובר בחברה ובהרגשה שלי לגבי העבודה והמקצוע. אני רוצה להודות לו כאן באופן אישי על הזכות שניתנה לי להתמחות אצלו בחברה ולהכיר אנשים כל כך טובים במקצוע שלנו.


טוב, אז הפרויקט עומד להסתיים, וצריך לסכם. במבט לאחור, התקופה שעברתי כחבר בצוות ה -  Leaders הייתה מדהימה, מרתקת ומלאת חוויות. הצוות שניהל את הפרויקט מטעם המכללה – נועה, ניצן, דקלה וכל מי שהיה לו חלק בפרויקט עשו את עבודתם נאמנה, בצורה מקצועית ונתנו לנו את כל התמיכה והליווי האפשריים. כמו כן הצוות שעבדתי איתו ב  EY שהיה מקצועי מאד ועזר בכל מה שרק ניתן יחד עם הניסיון לחשוף אותי לכמה שיותר חלקים מעבודת רו"ח בפירמה גדולה.  את "כלכליסט" השארתי בכוונה לסוף. החשיפה הרחבה שהם נתנו לנו והבמה המכובדת, כל זה עם יחס חם ומלווה לכל אורך הדרך היו פשוט מעוררי הערכה. החל מהמנכ"ל שהעניק לנו מנויים מתנה, וכניסות חופשיות לועידות האיכותיות ביותר במשק, דרך העורכים שפרגנו בכל הזדמנות אפשרית, הצלמים שהיו סבלניים ורגישים למצבים המביכים שעמדנו בהם וכלה בכתבים שנתנו לנו את המקום בראיונות המשותפים שניהלנו עימם. שאפו!!!


אחרי כל המחמאות שחילקתי (ובהחלט היה מגיע שאחלק) אני רוצה לשתף אתכם במה שאני לוקח איתי מהפרויקט.
אני יכול לדמות את התקופה שעברתי לסיפור מהתנ"ך, סיפור המרגלים. רגע לפני שבני ישראל הגיעו לארץ המובטחת, משה בחר 12 אנשים מעם ישראל שתפקידם היה "לתור" את הארץ,ולראות מה מחכה לעם ישראל אי שם מעבר לירדן ".. ומה הארץ אשר הוא ישב בה הטובה היא אם רעה" (במדבר יג 17-20). אז בניגוד לדעה שבה חזרו אותם 12 מרגלים אני אהיה יותר אופטימי, החיים שם במשרדים מעניינים, מאתגרים, מקצועיים, סימפטיים והכי חשוב מהווים התחלה של קריירה. אני רוצה להדגיש את העניין של "התחלה של קריירה". צריך להבין שהתקופה של הסטאז' היא לא בגדר שעון עצר של שנתיים, לדעתי צריך יותר זמן בכדי להתמקצע ובאמת לרכוש את כל הכלים הנדרשים. אנחנו צריכים להיות סבלניים באותה התקופה ולבנות בסיס טוב של ידע שיהווה את היסודות לאותה קריירה, ולהפנים ש "הזורעים בדמעה ברינה יקצרו". 


ההבנה הזו לא באה אליי בקלות, ובהתחלה, כמו כל דבר חדש ומאתגר שאנחנו עוברים, ההתרגשות בשיאה ומלווה בכל מיני מחשבות מבלבלות, זה יקרה לכם שתגיעו לשם וזה קרה גם לי (חבריי ללימודים היו  עדים ל"שוק" שעברתי). לא ידעתי אם משרד גדול מתאים לי ואם אצליח להביא את יכולותיי לידי ביטוי במערכת כה גדולה. ככל שחלף הזמן וביצעתי עוד מטלות, יחד עם ההשתלבות באווירה של המשרד, המחשבות המטעות הללו חלפו. היום אני מבין שמי שבאמת רוצה להבין את המקצוע שלנו לעומק וללמוד אותו בצורה כזו שתשלים את התמונה שאנו מתחילים לחבר במהלך הלימודים (כן כל ה- 4 שנים הם רק חלק מהתמונה, חלק שבלעדיו לא ניתן להשלים את התמונה אבל רק חלק, החלק השני הוא הפרקטיקה) חייב לקבל התמקצעות איכותית, מקיפה ומקצועית. הדרך להתמקצעות שכזו עוברת בפירמה רצינית ומכובדת שלה יש מערכות שיכולות לתת לנו את אותם כלים.


בחרנו במקצוע מעניין, שיש אפשרות לקחת אותו להרבה כיוונים
שמחתי להיות חלק מהפרויקט, ועוד יותר שמחתי לשתף אתכם בחוויה שלי.


שלכם, אהרן צברי.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (1 סה״כ)

יישר כוח אהרון על הפוסט המעניין....נראה כי זכית! סייעו לך בכל מקום וזה מאד מאתגר ומעניין להשתתף בפרויקט כה מושקע ומעניין. מאחל לך אהרון כי המשך הלימודים העבודה והחיים יזמנו לך עניין כפי שהיה בפרויקט הלידרס! בהצלחה.

0

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:
חובה להוסיף שם פרטי על מנת להירשם
חובה להוסיף שם משפחה על מנת להירשם
חובה להוסיף תפקיד על מנת להירשם
חובה להוסיף חברה על מנת להירשם
חובה להוסיף טלפון על מנת להירשם

×