100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: המסע אל הפרקטיקה – פרק 2
אהרון צברי, מרגיש בבית

מאת: אהרון צברי (07.01.2014)

בפעם הקודמת הבטחתי לכם שאשתף יותר במה שאני באמת עושה תוך כדי הפרויקט.
אז... אני מגיע בימי ב' ו ג' למשרדי EY שנמצאים ברחוב עמינדב (ליד היכל נוקיה) בתל אביב. בסביבות השעה 8:30 כל העובדים כבר מגיעים למשרד. בחצי שעה הקרובה  נדליק את המחשב, נכין קפה ונתעדכן קצת עם החברים לקומה ב"מה קורה?" ו"איך הולך?, באופן כללי האווירה במשרדים מאד צעירה ודינאמית, לכן היחסים בין העובדים בכל קומה מאד קרובים -
יש באוויר הרגשה של משפחה.


בשעה 9:00 כל הצוותים מתכנסים לשיחת סקירה קצרה שבה כל אחד מחברי הצוות מספר במה הוא מתעסק כרגע, איך הוא מתקדם, מהן הסוגיות שעולות, ומה הוא מתכנן להמשך היום. 
לאחר שיחת העדכון כל אחד ניגש לעבודתו ולמשימות שיש לו. אני מתלווה למורן ודוד שני עובדים בצוות שלי והם אלו שנותנים לי את המשימות, וההסברים שנלווים אליהם.


במהלך החודשיים האחרונים היו המון מטלות שביצעתי בדרגות קושי שונות, אבל כולן ראויות וחלק מעבודתם הרגילה של המתמחים. (לא עומדים וסורקים דפים במשך שעות כפי שהקלישאות אומרות). בין המטלות השונות היו בנייה וניתוח של דו"ח התאמה למס לחברה מאד גדולה ומוכרת במשק (מכיוון שהיא חברה פרטית אני מנוע מלמסור את שמה). המשימה הייתה מאתגרת מאד ולקחה זמן לא מועט. מה שהכי הדהים אותי במשימה הזו הוא הקשר הישיר לתיאוריה. זה היה בדיוק כמו שלמדנו ב"מדידה א'" עם אותן סוגיות ואותם סעיפים שיש לנתח כמו:
התאמות לדו"ח רווה"פ, ניתוח כרטסת רכוש קבוע, ניתוח תנועות בכרטסת הלוואות וכד'.


מה שברור לי כעת יותר מכל הוא שהבסיס התיאורטי שלנו – מה שאנחנו לומדים במכללה (הן בקורסים בביקורת והן בקורסים הפיננסיים) הוא מאד חשוב ומאד נחוץ לעבודת רו"ח. אני יכול לומר שבדיון שנכחתי בהקשר לדו"ח ההתאמה הזה אפילו הידע במיסים היה חשוב מאד ובא לידי ביטוי, למרות שאנחנו באותו דיון התעסקנו בכלל בהיבט  הביקורת של הדו"ח. עוד משימות שביצעתי היו סקירת דוחות כספיים - תהליך קצת טכני ומייגע של בדיקת המספרים והניסוח בקובץ הסופי של הדוחות (רגע לפני הפרסום) ובדיקת התאמתו לניירות העבודה שלנו. עוד משימה שעבדתי עליה והייתה מעניינת במיוחד היא PLANING כלומר בניית תהליך הביקורת השנתית הצפויה להתחיל בינואר. במשימה זו אנחנו מנתחים את הסיכונים הקיימים בחברה הרלוונטית ובונים את תוכנית הביקורת בהתאם לכך. ויש עוד המון משימות קטנות שביצעתי בתקופה הזו שהיו מעניינות לא פחות.


לצד העבודה עצמה הדבר שהכי בלט יותר מכל ב-EY בתקופה הזו הוא המקצועיות הגבוהה שבאה לידי ביטוי בכל גורם בעבודה. זוהי מערכת מתקתקת שמורכבת מאנשים מוכשרים וכאלו האוהבים מאד את מה שהם עושים, שפועלת באחריות ורצינות התואמת את תפקידה החשוב במסגרת העסקית בישראל ובעולם. אגב עולם אני חייב לציין שכמות הנסיעות של עובדי המשרד לחו"ל היא גבוהה מאד. בכל רגע נתון יש בין 50 ל 100 מעובדי החברה שנמצאים בחו"ל ורק מהצוות שלי טסו 3 עובדים בחודש האחרון ... בקיצור להכין דרכונים.


בפרק הבא אמשיך לשתף אתכם בחוויות שאני עובר פה, אני צפוי לפגוש את השותף המנהל של הפירמה דורון שהרבני ולראיין אותו לכתבה שתתפרסם ב"כלכליסט". זה הולך להיות מאד מרגש ואשמח לספר לכם איך הפירמה הזו מתנהלת, ומה עמדותיו לגבי כמה סוגיות שמאד מעניינות אותנו. כמו כן אנחנו נכנסים בימים אלו ממש לתקופת הביקורת השנתית כך שמפלס הלחץ במשרד עולה, ומרגישים שהולכים לקרות הרבה דברים מעניינים.

נשתמע בהמשך

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (3 סה״כ)

מהיכרות אישית עם אהרון במכללה חייבת לציין שאתה מוזר אדם משונה מוזר ובעל בעיות משונות - עם זאת בהצלחה

2

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

בתור צופה מהצד , צילי הגעלת את הנשמה, מקווה שתקבלי את המגיע לך בדרכך המקצועית.. ובהצלחה גם לך.

0

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

שלום אהרון, בהצלחה בלימודים ובפרקטיקה. אני מנהל כספים בחברת אלגוטק שלקוחה של ארנסט יאנג...ניכרת ההשקעה בלקוחות והמצויינות שלך ושל המשרד. יישר כוח!

0

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:
חובה להוסיף שם פרטי על מנת להירשם
חובה להוסיף שם משפחה על מנת להירשם
חובה להוסיף תפקיד על מנת להירשם
חובה להוסיף חברה על מנת להירשם
חובה להוסיף טלפון על מנת להירשם

×