100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: המסע אל הפרקטיקה
אהרון צברי, מרגיש בבית

מאת: אהרון צברי (07.01.2014)


הזמן - שלהי סמסטר ב׳ תשע״ג, שנה ב׳ עוד רגע מסתיימת... הקיץ בפינה, הים כבר קורץ.
זה היה בוקר אביבי קלאסי - השמש מבצבצת ושוטפת את המכללה באור חמים ורענן. 


המקום - אני מחפש את הספסל שהשמש כבר הספיקה לחמם, העיתון הטרי ביד אחת והקפה בשנייה. כמה דקות של שקט לפני כניסה לשיעור, שבהן אפשר לדמיין את החופש שעוד כמה שיעורים ושבעה מבחנים יגיע (כן, רובנו מאמינים שזה ייגמר רק בשבעה מבחנים).


תוך כדי לגימה מהאספרסו אני מזהה בזווית העין שלט בולט - The Leaders.
מעניין במה מדובר, אני תוהה... דקה לאחר מכן אני מרים את הראש מהעיתון להגיד שלום לחבר ורואה עוד שלט בצד השני – "20 סטודנטים מצוינים נוגעים בהצלחה ב-20 החברות המובילות במשק הישראלי".


בדרך לכיתה אני מקבל עלון מדיילת חיננית שמספרת שהעיתון שאני מחזיק בידי ("כלכליסט") הוא חלק מהפרויקט.
נגמר היום. ביציאה מהחניה אני מבחין בשלטי חוצות שעוטפים את המכללה:"סטודנטים מצטיינים משתלבים בחברות המובילות במשק". אני מבין שמישהו קורא לי והוא אפילו מאוד משתדל שאשמע אותו. 


התהליך - אז... אני מגיע הביתה ונרשם. שבועיים אחרי דינמיקה קבוצתית, שבוע עובר והם מבקשים שאכתוב חיבור, עוד שבוע וזימון לראיון, התשובה חיובית אבל... יש עוד ראיון.
אליו אני מתלבש יפה יותר, מתרגש טיפה יותר, מתרכז ומנסה להרשים.
מצליח ומתקבל לפרויקט... עברו חודשיים והקיץ מאחור – כן, זה שרק לפני פסקה היה באופק. כנראה הזמן עובר כשנהנים, ושנה ג' כבר בפתח.


מי - שמי אהרן צברי, סטודנט שנה ג׳ לתואר ראשון במינהל עסקים-חשבונאות, ובמסלול התמחות משנה של חשבות וניהול כספים. בן 29, גדלתי (ועדיין גדל) בקריית עקרון (דרומית לרחובות). הגעתי לאקדמיה לפני שלוש שנים דרך תוכנית "שער פתוח", שנותנת הזדמנות נדירה לקבוצה קטנה של סטודנטים שאינם עומדים בתנאי הקבלה של המכללה, אך מאוד רוצים להצליח. לא עמדתי בתנאי הקבלה. ליתר דיוק, לא היו לי הקריטריונים לתנאי הקבלה, כי בגיל  22 - כשכל החברים שלי למדו לפסיכומטרי - הייתי עסוק בלהקים רשת פאבים איריים, Dublin. חוויה קסומה שאין כמותה, תקופה של התבגרות תוך כדי עשייה.


אחרי ארבע שנים הרגשתי שמיציתי והגעתי לצומת דרכים. יכולתי להמשיך בעסקים "הקטנים" (בלי לזלזל, עסקי המזון הם תחום מאוד נוקשה והסיפוק הרגשי בדרך כלל לא נמשך לאורך זמן),
או לעשות פניית פרסה וללכת ללמוד. בחרתי באקדמיה כי הבנתי איפה אני רוצה להיות בעתיד. הבנתי שאני רוצה להיות בצד השני - בצד של הבוקר, של המשרד, של הידע וההשכלה.
מכרתי את חלקי במניות החברה והתמסרתי ללימודים. חישוב מסלול מחדש...


למה חשבונאות - מישהו פעם אמר לי שלמספרים אין מדינה, הם באינסוף - כל אחד יכול לראות במספרים את מה שהוא רוצה ולקחת אותם לאן שהוא צריך. כבר מגיל גן חובה אהבתי לשחק במספרים, להציג אותם בכל מיני צורות ולתרגם כל דבר למספר. השילוב של תחביב ילדות ומקצוע חסר גבולות הוא מה שמשך אותי. מה שבטוח שבהחלטה הזו נתתי לבטן לדבר...
מה עושים - פעמיים בשבוע אני מגיע לפירמת רו"ח הגדולה ביותר בארץ – EY ישראל. למשך יומיים אני רו"ח לכל דבר, חלק מצוות שמורכב משותף, מנג'ר, סניור מנג'ר וג'וניורים. שובצתי לצוות שמבצע ביקורת באשכול שנקרא "קמעונאות וצריכה" ומבקר חברות כגון Telit, HOT, טיב טעם, יד 2, כתר (ישראל, אירופה, אסיה) ועוד.


הדבר הבולט ביותר שראיתי בשבועיים הראשונים שלי בפירמה הוא התשוקה והמסירות למקצוע ולידע - חבורה של אנשים מהטובים ביותר שיש בתחום, שעובדים יחד בצורה מושלמת, וכל אחד תורם את חלקו לפאזל הזה שנקרא "ביקורת דו"חות כספיים".


אני מבטיח שבפוסטים הבאים אשתף אתכם בעיקר במה שאני עושה בפירמה, ואנסה להעביר לכם את החוויה המדהימה והמסקרנת הזו. בסופו של דבר, אחרי כל שעות השקידה והחישובים, מה שמעניין אותנו הוא לנסות להבין איך ייראה המחר שלנו שם במשרדים - זו בדיוק הזכות שנפלה בחלקי ואשמח לחלוק אותה איתכם.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (1 סה״כ)

what a loser - dream to have fun not to work!!

0

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:
חובה להוסיף שם פרטי על מנת להירשם
חובה להוסיף שם משפחה על מנת להירשם
חובה להוסיף תפקיד על מנת להירשם
חובה להוסיף חברה על מנת להירשם
חובה להוסיף טלפון על מנת להירשם

×