100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: לפעמים חייבים להמשיך הלאה...

מאת: ליבת שילה (27.01.2014)

לצערי, פוסט זה אמור לסכם את החוויה המטורפת שעברתי במשך שלושת החודשים האחרונים.

מאז כתיבת הבלוג האחרון, החלטתי לנצל את התקופה האחרונה של ההתמחות להרחבת אופקים על מנת להעשיר את הידע האישי שלי בעולם הפיתוח. אם אתם זוכרים מהבלוג הראשון, כאשר הגעתי לבבילון, הוחלט שהמחלקה שבה אתמחה הינה מחלקת ה-QA. זהו עולם מעניין של בדיקת תוכנה ע"י הרצת מבחנים שונים כדי לוודא שהתוכנה אכן עומדת בדרישות. אך אני לא רציתי להתמחות רק בתחום אחד, ולכן ביקשתי מהמנטור שלי, תומר, להמליץ לי על עוד מחלקות בהן אוכל לרכוש ידע אשר יעזור לי בתחום הלימודים בו אני נמצאת. בתוך כך, עברתי להתמחות במחלקת ה-PHP. המחלקה הזו מתמחה בפיתוח פנים-חברתי על-מנת לייעל את עבודת החברה בפעילות השוטפת. זה אחד מהכיוונים אליהם כיוונתי מהדקות הראשונות שלי בבילון, להעשיר את הידע האישי שלי בשפות שונות. 

מאחר ולא הכרתי כלל את השפה בה עובדת המחלקה (PHP), נדרש ממני ללמוד מספר שפות אשר עוטפות את השפה. כך, למשך מספר שבועות, כל מה שעשיתי בשהותי במשרד, למדתי  שפות חדשות על מנת שאוכל להשתלב עם שאר עובדי המחלקה החדשה בה שובצתי. כפי שזה בטח נשמע, התהליך הזה לא בא לי בקלות. תארו לכם כמה קשים הלימודים שלכם בכיתה עם מרצה ותרגולים, ועכשיו תבינו שממש נדרשתי ללמוד מספר שפות לבדי. לחלוטין, זוהי החוויה הכי מאתגרת שהייתה לי בהתמחות עד כה, ובהחלט זאת שהרחיבה באופן משמעותי את אופקיי.

לצערי, זהו הבלוג אשר אמור לסכם את החוויה המטורפת הזו. במשך שלושת החודשים האחרונים, מטעם פרויקט “The Leaders”, נבחרתי להתמחות בחברת "בבילון", ולא די בכך שאני עדין לומדת כל יום משהו חדש בנוגע לעולם של מדעי המחשב, ניסיתי גם להשתלב חברתית ומקצועית במקום חדש, על כל המשתמע מכך. אם בתחילת הפרויקט שאלתי את עצמי מה בדיוק אעשה בזמן הקצוב שלי בחברה, עכשיו השאלות שעומדות מולי הן מה לקחתי איתי, מה למדתי, ולאיזה כיוון אני מתקדמת מכאן. חד משמעית, ההתמחות הזו קידמה אותי משמעותית באופן מקצועי ולימודי, הרבה מעבר למה שיכולתי לתאר.

לסיכום, זו לא הייתה עוד התמחות של סטודנטית צעירה; ההתמחות הזו ספציפית, בתקופת הזמן הספציפית הזו, גרמה לי להבין את התהפוכות המהירות והגדולות שעולם ההיי-טק הישראלי יכול לעבור בפרק זמן קצר מאוד. בנוסף, הבנתי מעט את הפרופורציות הנדרשות, המקצועיות הרבה וקלילות המחשבה המתבקשת מאנשי עולם זה.

כיום, כל מה שנותר לי זה להגיד תודה. בראש ובראשונה תודה רבה לפרויקט "The Leaders" והאנשים המדהימים שמנהלים אותו. תודה שבחרתם בי לקחת חלק בחוויה המשמעותית והמעצימה הזו. תודה לחברת "בבילון" שהסכימה לקחת סטודנטית חסרת כל ניסיון בתחום מלבד רצון עז, ולימדה אותי מעט על רזי המקצוע המטורף הזה. תודה מיוחדת לתומר כהן, המנטור שלקח אותי כסטודנטית מבולבלת בהתחלה, וניסה קצת לתת מהניסיון האישי העצום שלו, על מנת לקדם אותי ברמה המקצועית והאישית.


ובעתיד, כשתשמעו את השמי, אל תשכחו איפה ואיך הכל התחיל.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:
חובה להוסיף שם פרטי על מנת להירשם
חובה להוסיף שם משפחה על מנת להירשם
חובה להוסיף תפקיד על מנת להירשם
חובה להוסיף חברה על מנת להירשם
חובה להוסיף טלפון על מנת להירשם

×