100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: רוחות השינוי הנושבות בחברה לטוב ולרע
ליבת שילה מקבלת שיעור לחיים

מאת: ליבת שילה (21.01.2014)

השבועות שחלפו מאז הבלוג הראשון, היו לא פחות ממטורפים. אירוע רדף אירוע ואמצעי התקשורת לא חדלו לעסוק בשינויים הדרמטיים שחלו בבבילון. בשביל מה שקרה מתחת לפני השטח יש לכם אותי... הסיקור התקשורתי על כך שגוגל העולמית אינה עומדת לחדש את החוזה עם החברה, הפגיעה בשווי המנייה ומינוי מנכ"לית חדשה, הם רק קצה הקרחון בשורה ארוכה של התרחשויות בדרך לשינוי פני החברה. בשונה מאירועי העבר בהם ניזונתי מדיווחי התקשורת, הפעם נחשפתי לעובדה כי מאחורי כל כותרת בעיתון ישנם אנשים.

עבורי מדובר בבית ספר של ממש בעולם האמיתי. מחד, נחשפתי לאלו אשר טיפסו בסולם הדרגות, ומאידך, התקשיתי לראות כיצד עשרות עובדי החברה אולצו לעזוב לאחר שעברו בחברה ימים כלילות ובמשך שנים. מטורף, כבר אמרתי? רבות נאמר על העולם ההפכפך של ההיי-טק בעולם ובישראל בפרט. הצלחות מסחררות לצד נפילות גדולות. לא אחת נכתב על חלומות ותקוות גדולות אשר תולים אנשים בתחום הזה, אשר לעתים כדרכו של העולם הזה יורדים לטמיון. במהלך השבועות האחרונים "זכיתי" לשיעור פרטי שאם לכנותו בשם, ראוי כי ייקרא "רכבת ההרים של עולם ההיי-טק", מוקדם יותר משייחלתי.

עשרות אנשים, ביניהם כאלה שעבדתי מולם ישירות וכאלה שרק בעקיפין פוטרו מהחברה בשבועות האחרונים נוכח הקיצוצים הנרחבים שביצעה הנהלת החברה. מעבר לאתגרים המקצועיים איתם אני מתמודדת על בסיסי יומיומי במסגרת עבודתי בחברה ניצב בפני כעת סוג חדש של אתגר, ליטול חלק (גם אם ברובו כמתבוננת מהצד) ברוחות השינוי הנושבות בחברה לטוב ולרע. באחד הימים נקראו עובדי החברה למרפסת אחת הקומות. נועם לניר, יו"ר הדירקטוריון, פתח את הישיבה בהודעה דרמטית על כך שחברת יאהו העולמית תמשיך את שיתוף הפעולה עם בבילון.

מפתיעה לא פחות הייתה הודעתו של לניר על מינויה של מנכ"ל חדשה לחברה - שנית פאר-צפוני. כמי שהצהירה כי אחת ממטרותיה היא לשבור את תקרת הזכוכית של נשים בעולם ההיי-טק, לא יכולתי שלא להתרגש מהעובדה כי דווקא החברה בה נבחרתי להתמחות, הפכה ללא פחות מאחת מנושאות הדגל כמובילת שינוי חברתי בפן המגדרי. במילותיה הראשונות כמנכ"ל החברה, שנית ציינה שדלתה תמיד תהיה פתוחה ושבכוונתה להיות קשובה בכל עת לעובדי החברה. פרט נוסף בו הבחנתי במרוצת הזמן הוא ששנית נמצאת בהריון מתקדם, ממש התשובה הישראלית למריסה מאייר, מנכ"לית יאהו הנוכחית. כיום, ניצבים אנשי בבילון בפני אתגרים חדשים, ולפיכך, כפי שכבר הבנתם, אין רגע דל...


בתקופה האחרונה, השכילו לעשות בחברה שורה של מהלכים, בהם הושקעה חשיבה רבה וזאת על מנת להבטיח כי בבילון תמשיך להיות כפי שהייתה עד כה אחת החברות המובילות במשק. ובנימה אישית, קשה שלא להיסחף אחר האופטימיות של לניר שעל אף האתגרים העומדים בפניה בתקופה זו, תנסוק החברה כעוף החול.  

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:
חובה להוסיף שם פרטי על מנת להירשם
חובה להוסיף שם משפחה על מנת להירשם
חובה להוסיף תפקיד על מנת להירשם
חובה להוסיף חברה על מנת להירשם
חובה להוסיף טלפון על מנת להירשם

×