100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: גיליתי שאיני יודעת הרבה והבנתי שיש לי עוד עולם שלם ללמוד
ליבת שילה במשרדי בבילון

מאת: ליבת שילה (01.01.2014)

"בראש ובראשונה, אני מחפש למחלקה שלי "Mensch" (מילה בגרמנית – תבדקו בבבילון) עם תכונות של סקרנות, אמינות בשיקוף וקליטה/הבנה מהירה של הסביבה. ללא "הריבוע" הזה יהיה קשה להיות הטובים ביותר". זהו המשפט הראשון שאמר לי תומר, שמנהל את מחלקת ה QA, ברגע שחציתי את דלת משרדו לראשונה לפני שבועיים.
שמי ליבת שילה, בת 24, סטודנטית שנה ב' בחוג למדעי המחשב, ונבחרתי להתמחות בחברת "בבילון".

בבילון מוכרת לרוב הישראלים בתור חברת תרגום ומילון, אשר מדי פעם רואים את האייקון המפורסם שלהם כאשר קופצת פרסומת פופ-אפ בדפדפן. בשנים האחרונות בנוסף לתכונות החשובות של החברה בתחום התרגום, נכנסה "בבילון" גם לעולם ה-Search. אגב, רוב הכנסות החברה כיום מגיעות מעולם זה בעזרת שיתופי פעולה עם חברות החיפוש הגדולות, Google ו-Yahoo. ואני יכולה להגיד בלב שלם, שהם יודעים את העבודה. לאט לאט, ככל שצברתי עוד שעות בחברה, נחשפתי לעולם ה-WEB, שלמרות היכרותי הטובה איתו (כך חשבתי), גיליתי שאיני יודעת הרבה והבנתי שיש לי עוד עולם שלם ללמוד.


מאז שאני זוכרת את עצמי תמיד אהבתי טכנולוגיה, ובתור חולת גאדג'טים שפשוט לא מפסיקה לחשוב ולתכנן בראשי, כבר בתקופת התיכון הבנתי שאני רוצה לעסוק בתחום זה, ולימודי מדעי המחשב הם פשוט שלב בדרך אל המטרה. מה שמשך אותי לתחום, זה עצם הרעיון שאוכל להביא לידי מציאות את הרעיונות המגוונים הקיימים בראשי ולא להסתמך על מישהו אחר שיעשה את זה בשבילי.


בבבילון, כבר מהיום הראשון, ישנה תחושה מיוחדת שלא יצא לי עדין להרגיש במקומות עבודה קודמים. תחושת המשפחתיות המקצועית שקיימת שם, אשר מצד אחד כל העובדים מאוד קרובים אחד לשני, משתפים, הולכים לארוחת צהריים יחד, ובאותה נשימה מתקיימים יחסי עבודה מאוד מקצועיים ברמה הכי גבוהה שיש. למשל אני והחונכת שלי נתבקשנו לבדוק אפליקציה מסוימת אז המפתח הגיע וישב איתנו על מנת להסביר מה הוא מעוניין שנבדוק, מה מטרת הפיתוח וממש נתן סוג של הדרכה לפני שניגשנו לבצע את המשימה.


ביום העבודה הראשון הגעתי למשרדים באור יהודה מבלי לדעת למה לצפות. מה בדיוק אעשה שם? איך יקבלו סטודנטית צעירה שלא באמת מבינה עדין בעולם הזה? אך אני חייבת לציין שהתבדיתי די מהר. בשעה הראשונה פגשתי את כל מחלקת ה-QA בליווי ראש המחלקה. שמחתי לגלות שתי בוגרות של המכללה למנהל שמיד קרצו לי כאחת מהחבורה. לאחר מכן עשיתי סיור בשלושת הקומות עליהם חולשת החברה בליווי החונכת האישית שלי. ראיתי איפה עובדים, איפה עושים הפסקות ואיפה נמצא המקרר שמלא בכל טוב בכל שעה ביום. כאשר נתקלתי בצ'קלקה התלויה על התקרה, סיפרו לי שיש מסורת של Pizza Night - שבקצרה - זה יום עבודה ארוך (מאוד), וברגע שהצ'קלקה דולקת, כולם נשארים במשרד ומזמינים עשרות מגשי פיצה, ועובדים אל תוך הלילה. נשמע כמו משהו שאוכל להסתדר איתו מצוין. תוך כדי שאני הולכת במסדרונות, הציעו לי להצטרף לנבחרת הכדורשת נשים של החברה, שכן יש להם משחק יום לאחר מכן - חייכתי מבלי לתת תשובה חד משמעית. הפעם האחרונה שבה שיחקתי במשחק אשר הכיל כדור ורשת, היה בתיכון.

אז כדי להימנע מפדיחות, החלטתי להתחיל באימון קבוצתי, ולא במשחק ליגה רשמי.
אני מניחה שהאתגר האמיתי שלי הוא להתפתח ולקדם את עצמי בחברה, וקיים קושי עצום כאשר אני נמצאת בהתמחות לתקופה מוגבלת, פעמיים בשבוע, ועצם יצירת תהליך למידה רציף, יהווה הצלחה ענקית בשבילי. אני חייבת לציין שכשישבתי עם מנהלת כוח האדם בחברה, היא נתנה לי תחושה מיידית של בית, ושההתמחות הזאת היא לא רק התמחות, אלא יצירת קשרים וצבירת ניסיון בתחום שאני כל כך מתעניינת בו.


אז כמו שאתם רואים, רק שבועיים בתוך ההתמחות, ואני כבר מלאת חוויות וסיפורים.


ניפגש בבלוג הבא!

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:
חובה להוסיף שם פרטי על מנת להירשם
חובה להוסיף שם משפחה על מנת להירשם
חובה להוסיף תפקיד על מנת להירשם
חובה להוסיף חברה על מנת להירשם
חובה להוסיף טלפון על מנת להירשם

×