100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: התברר לי שדלתא אימפריה ענקית עם המון זרועות ומחלקות בכל העולם
רוזי חכמון, נכנסת לעניינים

מאת: רוזי חכמון (02.01.2014)

הרומן שלי עם דלתא התחיל כשהתבקשתי לתעדף אחת מהחברות המוצעות בפרויקט, חברה שארצה להתמחות בה. עברתי על השמות לאט ובקפדנות, ואיכשהו הלוגו הירוק שלהם גרם לי להרגיש שזה זה. לחיצה אחת בעכבר ונחשפתי למידע נוסף על החברה. התחלתי לקרוא, לחפור ברשת דרך קישורים ושמות של אנשי מפתח בחברה, ובסוף הגעתי למסקנה שכל זה יכול להיות אולי גדול עליי.

הייתי בטוחה שדלתא היא חברה קטנה אבל מתברר שהיא אימפריה ענקית עם המון זרועות ומחלקות בכל העולם. רובכם לא יודעים זאת, אבל כמעט כל אחד מכם נהנה ממוצרי דלתא מבלי לדעת בכלל שהם מייצרים אותם. אני עצמי, מעריצה מושבעת של ויקטוריה סיקרט, לא ידעתי שרוב פרטי ההלבשה התחתונה שנמצאים בארון שלי בעצם מעוצבים ומיוצרים על ידי החברה שאני הולכת להיכנס אליה. איזו התרגשות (:


כשהגעתי לראיון אמרתי בביטחון מוחלט "דלתא". המראיינות הביטו בי וחייכו, כנראה גם הן חשבו שזה מתאים לי. יצאתי משם בהרגשה הכי טובה, ואחרי שבוע הודיעו לי שקיבלו אותי - או במילים המדויקות, "בחרו בך". הרגשתי בעננים, הלכתי ישירות לקניון לקנות בגדים חדשים ואלגנטיים שיהלמו את הפרויקט החדש שלי.


באחת הפגישות הראשונות שלי עם מנהלת השיווק גלית בר און נפגשנו לקפה בעזריאלי, והיא הראתה לי את אחת מחנויות הדגל שלהם, תוך כדי מענה לעשרות טלפונים על קמפיינים וכל מיני מושגים שאז לא הבנתי את משמעותם. היא הבטיחה שתסביר לי הכל בבוא העת. דלתא כבר לא אותה חברה כמו לפני 20 שנה, כשהוקמה והייתה בעיקר חנות עודפים. אם בעבר הייתה חברה שמרנית מאוד, כיום היא חברה שמעזה, מנסה. הם ניחנים במחלקת פיתוח וטכניקות מוצלחת מאוד, וזה מה שלמעשה גורם להם להיות מחוזרים גלובלית. כך למשל הבדים המיוחדים והאיכותיים והפיתוחים השונים, חולצות נגד זיעה וגרביונים בלי "רכבות". אם הייתי יודעת שיש כזה דבר בתקופה שעבדתי באל על, כשהשתמשתי בגרביונים יום-יום, זה היה פותר לי המון בעיות.


יום ראשון, השעה תשע בבוקר. אני נכנסת למשרד של גלית, היא בטלפון, מסמנת לי להתיישב. חן, מנהלת ניו מדיה ומועדון הלקוחות, גם כן בחדר. אני מתיישבת ומקשיבה לשיחה של גלית עם אדלר, משרד הפרסום הנודע, על כך שהסרטון של דיסני שאנחנו צריכות להעלות לאוויר לא נכנס ל-6 שניות לפי מספר המילים, אז נצטרך להוריד מילה או שתיים, אבל איזו בדיוק? כולנו שותקות. אני מורידה את הז'קט. נהיה לי חם. השיחה התנתקה וחן חזרה למשרד שלה. הזמן לא פועל לטובתנו. עוד שנייה עברה וגלית מקבלת מייל, מבקשים תשלום נוסף עבור אותו סרטון. גם הנוסח דורש שינוי וגם תשלום נוסף? הכל מוביל להחלטה לרדת מהעניין. חן, שאם לא ציינתי קודם רק בת 28 ומוכשרת בטירוף, מרגיעה אותנו כשהיא מצליחה לסדר את הנוסח, וגלית, באמצעות יחסי האנוש המצוינים שלה, מצליחה להגיע להסדר תשלום אפשרי. אין ספק שהקריאייטיב חוגג פה.


במהלך הפגישות שלי באותו השבוע הייתה לי פגישה חשובה מאוד עם מנכ"ל דלתא צביקה שווימר. אם זה לא היה קלישאתי לכתוב האחד והיחיד, הייתי מוסיפה את זה פה. הוא גם מצחיק, מתברר. הבחור (רק) בן 35, מנכ"ל בדלתא כבר שנתיים, לאחר ששימש כמנכ"ל בללין. כשהוא הגיע לדלתא היא הייתה חברה מבוגרת של הרבה עובדים שהסתפקו במה שיש. צביקה לא מסתפק, הוא רוצה עוד ועוד, ולמדתי ממנו המון באותו היום. הוא מזכיר לי את אחי הקטן, רק בן 20 וכל כך רעב להצליח ולכבוש עוד ועוד יעדים. אבל אחי הוא רק בתחילת דרכו, וצביקה כבר בתפקידים בכירים בחייו לא מעט שנים. הוא יכול להרשות לעצמו "לנוח", אבל אפשר לראות בעיניים שלו כמה הוא רוצה שדלתא תצליח וכמה הוא מוכן לעבוד קשה בשביל זה.


לאחר מכן הצטרפתי אליו לפרזנטציה לכבוד לקוחות פוטנציאליים חדשים. ישבנו בחדר הישיבות - אני, המנכ"ל צביקה, סמנכ"ל המכירות רועי, מנהלת השיווק גלית וכמובן הלקוחות שהגיעו מחו"ל - ודיברנו על ההצעה שמתוארת במצגת אשר הוכנה במיוחד לאירוע זה. כל אחד שם הוא איש שיווק ומכירות בנשמה. מדברים בביטחון מוחלט, יש להם מענה לכל דבר. אי אפשר להשאיר אותם פעורי פה. כל כך רציתי גם אני להגיד משהו, אבל הם היו כל כך חדים וטובים בזה, ופחדתי שזה ייחשב לשטות - הרי מה לסטודנטית פשוטה כמוני ולמנהלים בכירים ומנוסים כמוהם. אבל נזכרתי שצביקה אמר לי בדיוק לפני פגישתנו שהוא הצליח בעיקר בזכות העזה. חיכיתי קצת אבל בסוף, לצערי, ויתרתי. לא אזרתי אומץ, אבל אני מצפה להשתתף בישיבה הבאה שתהיה. הפעם אני אגיע מוכנה יותר.


ניפגש בקרוב.


הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:
חובה להוסיף שם פרטי על מנת להירשם
חובה להוסיף שם משפחה על מנת להירשם
חובה להוסיף תפקיד על מנת להירשם
חובה להוסיף חברה על מנת להירשם
חובה להוסיף טלפון על מנת להירשם

×