100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: מחלקת ליטיגציה וסיכום הפרויקט

מאת: רן אייל (23.01.2014)

שתי ההחלטות הכי חשובות שיש לקבל לפני בחירת מקום ההתמחות הם: ציבורי או פרטי ועסקאות או ליטיגציה. לאחר מתן מענה לשאלות אלו, פילוח השוק הופך להיות קצת פשוט יותר. לאחר שבפוסטים הקודמים תיארתי את ההתנסות שלי במחלקות שבהן הדגש הוא "עסקאות", בפוסט זה אתמקד בהתמחות שלי במחלקת הליטיגציה. לאחר מכן, אסכם את חוויותיי מהפרויקט.


  מחלקת ליטיגציה מסחרית


מחלקת הליטיגציה המסחרית בראשות עו"ד הלל איש-שלום היא מהשורה הראשונה בישראל. במחלקת ליטיגציה צריך להיות קודם כל משפטן מעולה. עיקר העבודה היא במחקר משפטי, בכתיבת חוות דעת, כתבי טענות וכדומה. אחד היתרונות הבולטים שאהבתי במחלקה, הוא שיש חשיפה לתחומי עיסוק רבים ומגוונים כתוצאה מהצורך לתת מענה לסוגיות השונות שמתעוררות.
מיד עם הגעתי למחלקה הצטרפתי לעו"ד עופר שפירא, שותף, לפגישה עם לקוח. אתה יושב בפגישה, שומע סיפור ומיד צריך לדעת לתת לו את הכסות המשפטית המתאימה. השוני בין מחלקת הליטיגציה לשאר המחלקות היה כל כך חד שאי אפשר היה להתעלם ממנו. בראש ובראשונה עמד ההבדל המשמעותי בין טיפול מראש בתיק, לטיפול בדיעבד. בשאר המחלקות עוברים על כל חוזה או עסקה ביסודיות, מילה מילה, אות אות, כדי שהכל יהיה סגור ונעול ולכל בעיה שתתעורר בהמשך יהיה פתרון. פתאום במחלקת הליטיגציה כל הלקונות והחורים שאיכשהו נותרו הופכים לבעיות שסופם בהתדיינות משפטית. ממצב של צפייה עתידית של כל נקודות החולשה האפשריות שקיימות בחוזה או בעסקה, כעת נדרש לטפל בהן בדיעבד. כבר בפגישה זו ספגתי כל כך הרבה חכמה, אמירות שבחיי היום יום כולנו מכירים אך פתאום הן מקבלות משמעות משפטית. להיות חכם ולא צודק, להמתמקד בעיקר ולא בטפל, לנסות לרכז מאמצים ולא להתפזר וכמובן לצפות את הגרוע מכל. בימים אלו, אני לומד את הקורס "סדר דין אזרחי" והיה מאוד מעניין לראות איך כל הדברים שנלמדים בקורס מתרחשים אחד לאחד בפרקטיקה. חשוב לשים לב כי בעוד שבשאר המחלקות יש לעתים שוני רב בין הנלמד בתיאוריה למתרחש בפרקטיקה, דווקא בתחום זה נראה כי מדובר בהמשך ישיר של הלימודים בבית הספר למשפטים.


בהמשך, הצטרפתי לעו"ד איש-שלום לדיון הוכחות בבית משפט. היה מדובר באירוע נדיר יחסית הן כי דובר בתביעה נזיקית והן כי לרוב התיקים נסגרים במנגנוני יישוב סכסוכים חלופיים, כגון הליכי בוררות וגישור. בשנה ב' למדתי את הקורס "דיני נזיקין" ובאחד השיעורים המרצה הראתה לנו את הסרט "ארין ברוקוביץ". הדיון בבית המשפט היה מרתק והרגשתי כאילו אני נמצא בתוך סצנה מהסרט, למעט העובדה שג'וליה רוברטס לא הייתה שם. חשוב להדגיש כי תחום הליטיגציה מטבעו דורש יכולת עבודה תחת לחץ.


סיכום פרויקט The Leaders


בשלושת החודשים האחרונים זכיתי להצצה נדירה לפרקטיקה ועוד במשרד מדהים כמו שבלת ושות'. נחשפתי לעבודה במחלקות היי-טק וקרנות הון סיכון, ניירות ערך ושוקי הון וליטיגציה מסחרית. הצטרפתי לפגישות עם שותפים במשרד שהם מהטובים בתחומם בישראל. ראיינתי את עו"ד ליאור אבירם, שותף בכיר, לכתבה שהתפרסמה בעיתון "כלכליסט". לקח לי קצת זמן להסתגל לכך שהיה קרטון בדמותי באמצע הקמפוס, שהופעתי תדיר בפרסומים ב"כלכליסט" וכמובן לכתיבת הבלוג על החוויה המרתקת שעברתי. למדתי המון וצברתי הרבה מידע שאני משוכנע שיהיה לי לעזר בהמשך הקריירה. אני מקווה שהצלחתי להעביר את החוויה הייחודית בפוסט זה ובשני הפוסטים הקודמים, לתת הצצה למחלקות השונות ואולי לעזור לקוראים בקבלת החלטה מושכלת יותר בבחירת מקום ההתמחות.


שיהיה לנו בהצלחה!


הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:
חובה להוסיף שם פרטי על מנת להירשם
חובה להוסיף שם משפחה על מנת להירשם
חובה להוסיף תפקיד על מנת להירשם
חובה להוסיף חברה על מנת להירשם
חובה להוסיף טלפון על מנת להירשם

×