100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: לבחירת תחום ההתמחות השפעה מכרעת על המשך הקריירה המקצועית
ליאור אבירם, שותף שבלת ושות' ורן אייל

מאת: רן אייל (01.12.2013)

לבחירת תחום ההתמחות השפעה מכרעת על המשך הקריירה המקצועית. לאחר צבירת הידע והניסיון בתחום ספציפי במהלך תקופת ההתמחות, המעבר לתחום אחר מעורר קשיים לא מבוטלים. שמי רן אייל, בוגר B.A בניהול באוניברסיטה הפתוחה וכיום סטודנט שנה ג' למשפטים במסלול האקדמי המכללה למינהל. גם אני, כמו שאר חבריי לספסל הלימודים, תוהה היכן ארצה להתמחות. ליטיגציה מסחרית, מיזוגים ורכישות, נדל"ן ושוק ההון הם רק חלק מתחומי ההתמחות שקיימים, וזה עוד מבלי להזכיר את המגזר הציבורי. כשאני וחבריי מדברים על משרות ההתמחות שקיימות בשוק, מתברר שלאף אחד מאיתנו אין שמץ של מושג איך נראים החיים בפרקטיקה, כמתמחה וחשוב מכך כעורך דין.

לשמחתי, שפר עליי מזלי וזכיתי לקחת חלק בפרויקט שמאפשר לי הצצה נדירה לאחת מפירמות עורכי הדין הגדולות והבולטות בישראל, שבלת ושות'. בשלושת החודשים הקרובים אני צפוי להיחשף בין השאר לעבודה במחלקות הייטק וקרנות הון-סיכון, ניירות ערך ושוקי הון וליטיגציה מסחרית. בפוסט זה ובשני הפוסטים הבאים שיפורסמו בשבועות הקרובים, אנסה לחשוף אתכם לחיים בפרקטיקה ולחוויה האישית שלי.


היום הראשון


ביום הראשון הגעתי עם לא מעט חששות. אחרי הכל, אני "זר" שמגיע לראות כיצד הדברים מתנהלים במשרד, ובמשקפיים אלו עוד התבקשתי לכתוב על כך. קבעתי עם עורכת הדין ורד חורש, שותפה במחלקת הייטק, המחלקה שבה אתחיל את הפרויקט בשעה 10:00. בשעה 09:45 כבר הייתי במגדל המוזיאון, עליתי לקומה השמינית, נכנסתי למשרד וניגשתי לאחת המזכירות להציג את עצמי. עוד לפני שסיימתי להגיד את שמי המזכירה קטעה אותי ואמרה לי שאני חייב לראות את המייל שהיא קיבלה עכשיו. במייל הייתה הודעה שנשלחה לכל המשרד על הגעתי הצפויה ואיחולי הצלחה בפרויקט. כבר בצעד הראשון במשרד החלו החששות להתפוגג כתוצאה מקבלת הפנים הלבבית


תהליך הקליטה


לאחר כמה דקות של המתנה ורד הגיעה, הראתה לי את חדר המתמחים שבו אשב והציגה אותי בפני כל מי שנכח בקומה באותה השעה. נדהמתי מכמות האנשים הרבה שצריך להכיר באופן אישי. עוד לפני שהצלחתי להבין מה קורה, הצטרפתי לפגישה של ורד עם חברת סטארט-אפ שרוצה לגייס משקיעים. במהלך הפגישה נזכרתי בקורס דיני תאגידים שבו לקחתי חלק חודשים ספורים קודם לכן. לפתע מושגים כמו אישיות משפטית נפרדת, הגבלת אחריות, דירקטוריון, בעלי מניות, אופציה וכדומה קיבלו פרספקטיבה אחרת לגמרי. עם סיום הפגישה ורד ביקשה ממני לקרוא את חוק המו"פ. הפגישה היתה מרתקת.
בהמשך ניגשתי לאסנת, מנהלת המשרד, כדי לסיים את תהליך הקליטה. חתמתי על הסכם סודיות ועל מסמכים נוספים. אסנת התעקשה בחינניות להסביר לי הכל על התנהלות המשרד ולקחה אותי לסיבוב היכרות נוסף, הפעם גם בקומה השביעית והתשיעית.


לאחר תהליך הקליטה נכנסתי לחדר המתמחים, והם הזמינו אותי להצטרף אליהם לארוחת צהריים. התרשמתי מאוד מהדינמיקה בין כלל עובדי המשרד ומאווירת העבודה הנעימה. אחרי הארוחה חזרתי לחדר המתמחים לקרוא את חוק המו"פ. היה לי חשוב לקרוא את החוק בצורה יסודית, ואכן דברים נוספים מהפגישה התבהרו. עוד לפני ששמתי לב השעה היתה כבר 17:00. אף ששעות העבודה של המתמחים במשרד הם בדרך כלל 09:00-20:00 הייתי צריך ללכת. זמן לחזור למציאות – בשעה 19:00 יש לי שיעור של תוכנית המצטיינים הבית-ספרית במכללה, אלא שהפעם יותר מתמיד אני מלא בתחושה של סיפוק, עניין וציפייה רבה להמשך.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (1 סה״כ)

שעות העבודה של המתמחים במשרד הם בדרך כלל 09:00-20:00.. וואו, ממש להיט. קיצור, עבד.

4

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:
חובה להוסיף שם פרטי על מנת להירשם
חובה להוסיף שם משפחה על מנת להירשם
חובה להוסיף תפקיד על מנת להירשם
חובה להוסיף חברה על מנת להירשם
חובה להוסיף טלפון על מנת להירשם

×