100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: ממשיכה להתרגש, לגלות, ללמוד ולשאול שאלות
עופרי יפרח

מאת: עופרי יפרח (09.01.2014)

כבר חודשיים חלפו מנקודת ההזנקה לפרויקט "דה לידרס". חודשיים בהם המשכתי להתרגש, לגלות, ללמוד ולשאול שאלות. זוהי תקופת זמן קצרה אך משמעותית עבורי. קודם כל בגלל העובדה שזו חוויה שאני חווה מוקדם מהצפוי. מעבר לכך, זו התנסות שתורמת לי המון בהבנת ההקשר בין התיאוריה לפרקטיקה. אחד הנושאים הבולטים שזיהיתי בסתר אדריכלים, בדומה ללימודים, הוא עבודת צוות. במהלך הלימודים אנו עובדים לעתים בקבוצות. יש לכך חשיבות גדולה מאוד שזיהיתי בסתר אדריכלים. זה בא לידי ביטוי כבר בתחילת פרויקט – בהעלאת הרעיונות הראשוניים וממשיך בשיתוף ובסנכרון המידע בין חברי הצוות. שיתוף זה תורם לתובנות ומסקנות שלעתים נעלמות מעיני המתבונן היחיד. בנוסף לעבודת הצוות, הבנתי שיש מנעד רחב של קורסים מהם אנחנו מקבלים טעימה בלימודים וזה מעולה. אנחנו מבינים קצת בכל דבר ויותר בתחומים מסוימים. יש כמה תחומים שארצה להתייחס אליהם בהקשר של שילובם בפרקטיקה: סטודיו הוא הקורס בו אנחנו מפתחים את החשיבה והיצירתיות שלנו בנוגע לתכנון החלל. בקורס תכניות עבודה אנחנו לומדים איך לפתור את הבעיות שעולות לנו מתכנון החלל, לדוגמא חיבור בין חומרים שונים. את התכנון הנכון ביותר שלנו אנחנו צריכים להעביר ללקוח באופן ויזואלי קריא ומובן ככל האפשר, ולכן עלינו לשים דגש על קורסי תוכנות המחשב - הפן הדו ממדי והפן התלת ממדי.


אדריכל מיכאל סתר, המנטור האישי שלי, שכולם קוראים לו מיכי וכך גם אני, משלב אותי בצורה המקסימלית בחברה. הוא דואג לצרף אותי לכל פגישה שמתקיימת, גם בתוך המשרד וגם מחוצה לו בחברות גדולות מאוד. מעצבות הפנים במשרד משתפות פעולה גם הן, ובסבלנות יתרה מסבירות לי איפה עומד הפרויקט שלהן, מה הבעיות שיש כרגע, מה הלבטים, ובאותה נשימה נותנות כבר את הפתרונות. הן חושבות מאוד מהר, יש להן פתרון מהיר לכל שאלה שעולה. במקביל אליהן גם מיכי עושה זאת. מראה לי איך לחשוב, מה הבעייתיות בעצם? למה עדיף בדרך הזו ולא בדרך ההיא? הוא עושה זאת בדרך נוספת. קיבלתי ממיכי תרגיל – לתכנן חלל המיועד להיות המשרד החדש של סתר אדריכלים. אני מתנסה על התכנית הזו. תכננתי תכנון ראשוני, ניגשתי למיכי עם התכנית, הוא העלה שאלות, ביחד העלינו פתרונות, אני שיניתי בשרטוט וכך חוזר כמה פעמים עד שהגענו לתכנית הטובה ביותר.

\
סדר היום שלי בסתר אדריכלים הוא מאוד דינמי. בכל יום, קורה משהו אחר. יש ימים בהם אני מוצאת את עצמי עם מיכי כל היום מתרוצצים מפגישה לפגישה, מחוץ למשרד (אלה הימים האהובים עליי), יש ימים בהם אני יותר בפגישות עם אנשי מקצוע בתוך המשרד, מתעדכנת עם המתכננות לגבי הפרויקטים שבאחריותן כרגע, ויש ימים בהם אני חווה חוויות ייחודיות שלא הייתי חווה אילו לא השתתפתי בפרויקט דה לידרס, בסתר אדריכלים. היה לי יום כזה לפני כשבועיים. נכחתי בפגישה עם מיכאל ושירלי (מעצבת הפרויקט) בחברת "אוטודסק" הבינלאומית,  אשר פותחת מרכז מחקר ופיתוח בתל אביב- בשד' רוטשילד. הפגישה הזאת הייתה חדשה בשבילי בכמה היבטים. קודם כל, זהו פרויקט שהתחיל ממש עכשיו, זאת אומרת שאני מלווה אותו מהתחלה, רואה איך מתחילים פרויקט, מה נדרש כדי להתחיל תכנון של פרויקט בסדר גודל כזה.

היבט נוסף שהיה מעניין בפגישה הוא שמנהלי החברה הם מחו"ל  והפגישה התקיימה באמצעות שיחות וידאו לחו"ל. מה שאומר, שבפגישה הזו השתתפו מנהלי החברה מחו"ל, מנהלי החברה הישראלים, אדריכל מיכי סתר, מפקח הבנייה ובעלי מקצוע נוספים. זה היה מעניין לשמוע את ההתנהלות בין אנשי המקצוע, השאלות והתשובות של כל אחד מהם, איסוף המידע של כל בעלי המקצוע ותרומתו של כל אחד מהם בתחומו.
כרגע אני מעורבת בתכנון הראשוני, מסקרן אותי לדעת מה יהיה המשך התכנון ואיך בסוף ייראה הפרויקט.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:
חובה להוסיף שם פרטי על מנת להירשם
חובה להוסיף שם משפחה על מנת להירשם
חובה להוסיף תפקיד על מנת להירשם
חובה להוסיף חברה על מנת להירשם
חובה להוסיף טלפון על מנת להירשם

×