100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: זהות יש לכל אדם, אך כל אחד בוחר באיזו דרך להציג אותה. הצגת הזהות תלוית זמן, מקום וחברה.
עופרי יפרח במשרדי סתר אדריכלים

מאת: עופרי יפרח (22.12.2013)


זהות יש לכל אדם, אך כל אחד בוחר באיזו דרך להציג אותה. הצגת הזהות תלוית זמן, מקום וחברה. לשמחתי, ניתנה לי ההזדמנות להציג את עצמי דרך פרויקט The leaders"", פרויקט משמעותי, ייחודי וראשון מסוגו, המתקיים במסלול האקדמי המכללה למינהל.


אז כדי לשבור קצת את הדיסטנס אני אספר לכם שקוראים לי עופרי יפרח. אני גרה בגן יבנה, יישוב קטן וסימפטי, שנמצא במרחק נסיעה של כ-40 דקות מתל אביב. אם נתחשב בעובדה שגדלתי במעלה אדומים, אפשר לומר שהתקרבתי למרכז הארץ. נולדתי ב-1990, שנה המקלה עליי לחשב מהו גילי כשלעתים אני שוכחת. ולא, אין לי בעיית זיכרון, אלא שאני לא מייחסת חשיבות כה רבה לגיל. אני מעדיפה להתייחס להספק, למטרות ולהישגים. אין ספק שהגיל הוא מדד לכך, אבל הוא בהחלט לא המניע. כשהשתחררתי מהצבא, ב-2010, למדתי איפור אצל ירין שחף, עבדתי בעבודות מזדמנות, עשיתי מכינה לעיצוב במכללה למינהל, ביליתי בתאילנד במשך חודש ולקינוח השנה קיבלתי הצעת נישואים בעיר האורות, בנקודת התצפית הגבוהה ביותר של מגדל אייפל. כעבור שנה השתנה הסטטוס שלי לנשואה. כיום אני סטודנטית לעיצוב פנים בשנה ג' במכללה למינהל, ומשתתפת בפרויקט "The leaders" הכולל 20 סטודנטים מצטיינים מהחוגים השונים של המכללה.


כששאלו אותי בפעם הראשונה במכינה לעיצוב "למה דווקא עיצוב פנים?", אמרתי שאני משתעממת מהר מאוד מהשגרה ואוהבת שינויים, מה שלא קורה בתחום העיצוב. במהלך הלימודים העובדה הזאת מתחזקת אצלי. כל פרויקט שונה מהאחר מהרבה בחינות – האנשים, החשיבה, המקום וכדומה. עם זאת, החלום שלי הוא שיזהו את הפרויקטים שאבצע מבלי ששם או תמונה שלי יופיעו לידם, וכך אשיג את הייחודיות שלי. אחת השאיפות שלי כמעצבת פנים היא ליהנות ולאתגר את עצמי לאורך כל הדרך. אבל אז מגיעים האנשים הפחות אופטימיים שמנסים לנפץ לי את הפנטזיה וטוענים ש"מתישהו גם זה יהפוך לשגרה". ועכשיו אני בדיוק מתחילה לבחון את זה מקרוב במשרד סתר אדריכלים שבו אני מתמחה. במהלך הלימודים אנו מתעסקים בעיקר בתיאוריה, ועכשיו יש לי הזדמנות להיות בצד הפרקטי, לטעום קצת, לחוות, והכי חשוב – לגלות אם הפנטזיה שלי יכולה להתממש או שמא היא עומדת להתנפץ בכל רגע.


באחד משלבי המיון לפרויקט נשאלנו באיזו חברה אנחנו רוצים להתמחות. אחרי עיון בחומרים שונים על כל אחת מהחברות שהוצעו לנו זיהיתי בסתר אדריכלים נתון שריגש אותי וחיזק לי את התחושה שאני נמצאת במקום הנכון. הופתעתי לגלות שבשונה ממשרדי אדריכלים רבים שאני מכירה, במשרד הזה מעצבות פנים הן אחוז גבוה מאוד מכוח העבודה. מובן שהיו סיבות רבות נוספות שמשכו אותי לשם: העובדה שהמשרד עוסק בעיקר בעיצוב פנים, הסיפור שעומד מאחורי כל עיצוב של החללים וכמובן התוצאה הסופית של כל פרויקט. מצאתי דמיון וחיבור בין הדרך שאני עוברת לבין הדרך שהפרויקטים בסתר עושים במציאות.


ביום שהגעתי לסתר הייתי נרגשת מאוד, סקרנית לדעת איך יהיה ומה יהיה. שאלתי את עצמי הרבה שאלות בלילה שלפני: איך יקבלו אותי? מה בדיוק אעשה? האם תהיה לי פינה משלי? האם לא אהיה נטל על הבנות שעובדות שם? כשיצאתי מהמשרד בשעה 17:00 היו לי תשובות לכל השאלות. ההרגשה היתה מדהימה כבר בעשר הדקות הראשונות של היום. הדבר הראשון שתרם לכך הוא שקיבלתי פינה לעצמי, שבה שולחן, מחשב, מגירות וארונית אחסון לתיק האישי שלי, ממש כמו שאר העובדים. הרגשתי שמדברים איתי בגובה העיניים ואין שום התנשאות או זלזול כלפיי, אהבתי את זה. כי בין היתר אני אדם שכבוד הוא ערך חשוב עבורו, אם כבר דיברנו על זהות. במהלך היום סרקתי את המשרד והשתלבתי בסביבה, בעיקר בזכות האנשים שנמצאים שם.

הבנות שיתפו אותי בפרויקטים שהן עושות, הראו לי מצגות ושרטוטים, ענו לשאלותיי והתייחסו אליהן במלוא תשומת הלב והרצינות. אלה דברים שאולי נשמעים מובנים מאליהם, אבל הם ממש לא. בעיניי, זו התנהגות מוערכת המעידה הרבה על החברה עצמה, ההתנהלות בה והפרויקטים, כיוון שההתעסקות במקצוע הזה מתחילה ונגמרת בבני אדם. אני מרגישה שלמשרד הזה יש יתרון עבורי, כיוון שהוא לא מונה הרבה אנשים וכך כל אחד מהם משמש לי כמנטור. עם זאת, המנטור הראשי שלי במשרד הוא מיכאל סתר. מיכי משלב אותי עד כמה שאפשר בפעילויות שוטפות של המשרד כגון ישיבות צוות, ביקורי שטח בפרויקטים, שיתוף ברעיונות, התלבטויות, דילמות ופתרונות והכרה של הפרויקטים המסוימים שעובדים עליהם כרגע. לפני כמה ימים התלוויתי למיכי ולרעות (מעצבת פנים האחראית לפרויקט) לסיור קצר באחד הפרויקטים שמצוי בשלבי סיום, ונדהמתי למראה עיניי. סוף סוף ראיתי את הדברים מנקודת המבט של איש המקצוע כשלצדי האחראים לתכנון וליצירה ויכולתי לשאול שאלות ולהבין למה כל מרווח/ צבע /חומר נמצא איפה שהוא נמצא. מיכי נותן לי את ההרגשה שאני הכי רצויה ושאני חלק מהצוות, הן מבחינת המעורבות והן מבחינת החשיפה שלי לפרויקטים, דבר שמקל עליי את ההתאקלמות ומגביר את המוטיבציה שלי להיות חלק מזה.

כדי לסבר את אוזניכם, סתר אדריכלים אחראי לעיצוב המשרדים של גוגל (הפייבוריט שלי), פורשה ומוטורולה, וזה על קצה המזלג. גיליתי אדם סובלני אשר נותן הזדמנויות ופותח דלתות בפני אנשים שרבים אחרים היו טורקים להם את הדלת בפרצוף, בלשון המעטה. אני היא דוגמה לאחד האנשים האלה, כסטודנטית בשנה ג' שלא הספיקה לצבור ניסיון בשום מקום ובשום דרך. מבחינתי זו הזדמנות שאני חייבת לנצל. להיות הכי טובה, להוכיח את עצמי ולהוכיח למיכי שהוא לא טעה כשנתן לי את ההזדמנות הזאת.
אני מאמינה שבפוסט הבא אוכל לספר לכם חוויות חדשות ומעניינות. נכון לעכשיו אני נהנית מכל רגע, לומדת כיצד המנגנון פועל ומשתדלת להיות מעורבת כמה שיותר.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:
חובה להוסיף שם פרטי על מנת להירשם
חובה להוסיף שם משפחה על מנת להירשם
חובה להוסיף תפקיד על מנת להירשם
חובה להוסיף חברה על מנת להירשם
חובה להוסיף טלפון על מנת להירשם

×