100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: פרויקט הלידרס אשר התנהל בבית ההשקעות פסגות לימד אותי המון על עצמי ועל שוק ההון

מאת: אייל ליבסון (08.01.2014)

הנה הגיעה לסיומה התקופה הכי מרגשת שעברה עלי בשנים האחרונות.
התקופה שלי בבית ההשקעות בפסגות הייתה חוויה מדהימה שלמדתי ממנה הרבה.


במכללה אתה מקבל המון כלים ואתה לומד הכול על שוק ההון – ודרך ההתמחות הבנתי  איך הכול מתחבר בשטח. אני זוכר את היום הראשון שלי שישבתי מול שחר פילצר מפסגות והוא שאל אותי מה אני רוצה לעשות בעתיד, אני כמובן בשליפה אמרתי לו מה זאת אומרת אני רוצה לעסוק בשוק ההון זה העולם בשבילי. שחר גיחך ואמר לי אבל מה בשוק ההון ? יש המון תפקידים ומחלקות בין אם זה משווק,מנהל קשרי לקוחות, מנהל תיקים,אנליסט ועוד הרבה תפקידים. בשלב הזה הסתכלתי על שחר בתמיהה ולא הבנתי למה הוא מתכוון, כמה שוני כבר יכול להיות בין התפקידים הללו?. בדיוק בשביל זה בניתי לך את הלוח זמנים שלך בפרויקט הוא הסביר , אתה הולך לעבור בין כל המחלקות ולראות בדיוק מה יש לכל תפקיד להציע. וכך היה עברתי בין כל התפקידים הייתי בשירות לקוחות וטלמיטינג, משווקים פרטיים ועיסקיים,מערך התפעול , תעודות סל ,קרנות נאמנות , פרסום ועוד.


הדבר שהכי הפתיע אותי בסבב המחלקות היה הגישה של המנהלים כלפי, כששמעתי שאני הולך להיפגש עם מנהלים בכירים בפסגות בחיים לא דמיינתי שהם יתייחסו אלי כל כך יפה, כולם דיברו איתי בגובה העיניים ומעבר להסבר המקצועי שלהם על המחלקה הם גם הסבירו לי על הפן האישי של העבודה ואף נתנו לי עצות מעולות להמשך הדרך, למשל המנהל של מערך התפעול שפתח לי את העיניים לכך שצריך להתחיל לעבוד כבר בתחום אפילו שלא סיימתי את לימודיי או מנהל בקרנות הנאמנות שהמליץ לי על ספרים מעולים שיעזרו לי להיפתח לעולם ההשקעות. במהלך הפרויקט השאלה של שחר בנוגע למה שאני רוצה לעשות בעתיד עדין הדהדה בראשי וכל מחלקה שעברתי בחנתי את השאלה וחשבתי האם זה מה שאני רוצה לעשות? פה אני רואה את עצמי עובד? האם אני יותר איש של אנשים או איש שיושב על מחשב ומנהל את המניות בתיקים.


באחד מהימים שלי בפסגות הגעתי למחלקת קשרי לקוחות ויצא לי לשבת עם כמה מהמנהלים שהעבודה שלהם היא גם לנהל תיק בצורה הבסיסית ביותר משמע לשבת עם הלקוח ולברר מה אחוז החשיפה שהוא מוכן לשאת ובאילו שווקים הוא מעוניין להשקיע וגם לשמר את הלקוח ולדאוג שהוא מרוצה. מבחינתי התפקיד הזה היה מושלם עבורי ובזכות היום הזה בפסגות אני הגעתי להבנה שזה מה שאני רוצה לעשות בעתיד. ביום האחרון הגעתי לשיחה הסיכום שלי עם שחר וכל כך שמחתי שיכולתי לענות לו השאלה ולהודות לו על כך שעזר לי להחליט מה אני רוצה לעשות עם העתיד שלי.


פרויקט הלידרס אשר התנהל בבית ההשקעות פסגות לימד אותי המון על עצמי ועל שוק ההון אני חושב שכל סטודנט במכללה חייב לשאוף להגיע לפרויקט הזה מפני שכמו שכבר ציינתי המכללה נותנת לך המון כלים אך הפרויקט לימד אותי כיצד מיישמים אותם בפועל. עצה מעולה שיש לי לסטודנטים שעתידים לצאת לשוק ההון בהמשך היא שילוב של כמה עצות שנתנו לי המנהלים בפסגות, תקיפו את עצמכם בשוק ההון בשלב מוקדם יותר, תתחילו לקרוא ספרים ואם תצליחו לשלב אז תמצאו עבודה כמה שיותר מהר. עבודה בשלב מוקדם גם תעזור לך למצוא קשרים בעולם ותקל מציאת התמחות בתום התואר וגם תעזור לך להבין את החומר ברמה כל כך גבוה שיהיה לכם יותר קל בבחינות.


אני לא אשכח בחיים את מה שהפרויקט הזה עשה בשבילי ואני רוצה להודות לכל מי שאפשר ועזר לי במהלך החוויה המדהימה הזאת.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:
חובה להוסיף שם פרטי על מנת להירשם
חובה להוסיף שם משפחה על מנת להירשם
חובה להוסיף תפקיד על מנת להירשם
חובה להוסיף חברה על מנת להירשם
חובה להוסיף טלפון על מנת להירשם

×