100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: הדבר הגדול הבא
הראל טייב, מנהל חטיבת מובייל בקונדואיט ורותם הוכמן

מאת: רותם הוכמן (03.12.2013)

רובנו חולמים להמציא את הדבר הגדול הבא, זה שישנה את העולם ובדרך יעשיר את החשבון בנק שלנו בכמה אפסים. אני אישית מסוג האנשים שיכולים להתעורר באמצע הלילה עם רעיון או בכלל לא להירדם בלילה בגללו. אז מה עושים עם הרעיונות האלה? ואיך מתחילים?
 
התקשורת אוהבת לספר לנו סיפורים עסיסיים על קיבוצניק שלא סיים כיתה י', ושבגיל 26 מכר אתה החברה שלו בחצי מיליארד דולר לענקית טכנולוגיה אמריקאית מבלי ללמוד יום אחד באוניברסיטה. אותי אישית הסיפורים האלה מרגשים מצד אחד אך, גם מעצבנים מצד שני, מכיוון שעל כל אחד כזה שהצליח ישנם אלפים שלא הצליחו, אה וכן שכחו להגיד בכתבה שהסטארטפיסט הזה שירת ביחידת מחשבים סודית בצבא, אבל את מי זה מעניין?! אל תבינו אותי לא נכון, אני מעריץ יזמים ובעצמי אחד כזה, אבל צריך להיות ריאליים ולהבין שלרובנו סיפור הסינדרלה הזה לא יקרה.
 
 בכל מקרה, רציתי להראות שאפשר גם אחרת, אפשר ללכת ללמוד באקדמיה וגם להצליח בגדול בסופו של דבר. אני סטודנט שנה ב' למדעי המחשב במסלול האקדמי המכללה למנהל. נבחרתי להיות אחד מעשרים סטודנטים מצטיינים שהולכים להשתלב למשך שלושה חודשיים באחת    מהחברות המובילות במשק. אני הצטרפתי ל- Conduit Mobile (חטיבת המובייל של קונדואיט) שפיתחה פלטפורמה מבוססת ענן, ליצירת אפליקציות (Apps) ואתרים מותאמים לסלולר עבור מגוון המכשירים המובילים בשוק. הפלטפורמה מאפשרת לבעלי עסקים קטנים ליצור אפליקציה שמביאה ערך מוסף אמיתי לעסק שלהם - בקלי קלות וללא קידוד.
 
כבר מספר חודשים יושב לי רעיון לאפליקציה שלא עוזב אותי, ואחרי שקראתי אין סוף מאמרים באינטרנט ונפגשתי עם אנשים יודעי דבר אני יכול לומר שברגע שהגעתי לקונדאויט כל המחשבה שלי השתנתה. במספר ימים בודדים שאני בחברה למדתי כל כך הרבה דברים על אפליקציות שבכלל שינו לי את קו המחשבה וגרמו לי להבין עד כמה הנושא הזה מורכב ומדהים.
מה שאני מנסה להגיד זה שאין קיצורי דרך בחיים, וזה שיש רעיון מצוין זה לא תמיד מספיק בשביל להצליח בגדול. צריך ללמוד מהטובים ביותר, לי התמזל המזל שנבחרתי לפרויקט הזה ובמיוחד שהגעתי לחברה שחושבת כל הזמן איך לגדול וליצור.
אז איך מתחילים?
 
קודם כול אתם צרכים להיות סגורים על הרעיון שלכם במאה אחוזים, לפעמים הריגוש מהמחשבה עליו גורם לכם לשפוט אותו בעין לא מקצועית ורק אחרי שמכינים תוכנית עסקית, סוקרים את המתחרים (אם יש כאלו) ומקבלים חוות דעת על הפרויקט מקבוצת מיקוד, אפשר לעבור לשלב הבא. שאלו את עצמכם את השאלות הבאות: איזה בעיה הרעיון שלכם פותר? האם הוא פותר בעיה של קהל יעד מספיק גדול? ומה היעד הסופי שלכם?
 
אחרי שעניתם על השאלות האלו, תבחרו את האדם/חברה/מכללה אשר תוכל להוביל אתכם במסלול הקצר ביותר לידע הדרוש בשביל להתחיל לבנות בעצמכם את הרעיון שלכם.
והכי חשוב תלכו עם הלב והתשוקה שלכם כי זה מה שיביא אתכם להצלחה.
 
 
זכרו, יזם טוב הוא אדם אשר מוצא פתרון לבעיה בדרך ייחודית ויצירתית, או אחד שיוצר בעיה וגם מיצר לה פתרון.
הפוסט הזה הוא אחד מתוך שלושה שאפרסם בשלושה חודשים הקרובים, אשמח לקבל תגובות והערות.
 
 פייסבוק: Rotem Hochman
rotem1988@gmail.com  
 
 
 


הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:
חובה להוסיף שם פרטי על מנת להירשם
חובה להוסיף שם משפחה על מנת להירשם
חובה להוסיף תפקיד על מנת להירשם
חובה להוסיף חברה על מנת להירשם
חובה להוסיף טלפון על מנת להירשם

×