100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: לטרוף את העוגה

מאת: ליאור תורג'מן (04.02.2014)

לפני כמה שבועות סיימתי את תקופת התמחותי בלאומי קארד. 3 חודשים מרתקים שלימדו אותי על עצמי, על דרך העבודה של ארגונים גדולים, על עיקר וטפל, על התמקדות והתמקצעות, על מקצועיות, על התמדה. כל כך הרבה תובנות ושיעורים, בשלושה חודשים. ההרגשה דומה לטעימה מעוגה....טועמים מעט – ונשאר טעם ורצון לעוד.

אמנם מדובר היה בשלושה חודשים, אבל הם הכילו וריכזו את התשתית הפרקטית שכל כך שאפתי אליה בלימודים. את עולם המעשה.  הלימודים היוו עבורי את קצה הקרחון, והעניקו לי המון ידע. החיבור לפרקטיקה, הביא עימו את הניסיון ואת ההתבגרות האישית, שהיו חסרים לי בלימודים.

ההתמחות בלאומי קארד אפשרה לי את הירידה לעומק הדברים, את הבנת הפרטים שנלמדו בקורסים השונים בתחום משאבי האנוש במכללה למנהל. אין ספק שהצלחתי לראות את החיבור בין הלימודים לפרקטיקה, כאשר חוויתי כי התהליכים בלאומי קארד מתבצעים באופן דומה לאלו שלמדתי עליהם בכיתה.

לאומי קארד משקיעה משאבים רבים באיתורם וגיוסם של העובדים המתאימים ביותר. בנוסף, היא משקיעה משאבים רבים בשימור ובטיפוח העובדים. הניוד הפנימי למשרות בחברה עומד על כ- 80% מהמשרות הפתוחות. דבר אשר מבטא את אופק הקידום האפשרי בתוך הארגון, ואת החשיבות הרבה שרואה החברה בפיתוח העובדים הראויים.

בכל אלו, נתקלתי בימי ההתמחות שלי – בתכנון של לאומי קארד לטווח הארוך. בהשקעה בעובדים, באופק המקצועי – אין ספק שזה היה שיעור אמיתי עבורי לראות כיצד מנהלים נכון את המשאב האנושי.

נוסף על אלו, בזמן ההתמחות שלי במחלקת משאבי אנוש בחברה נגלו לפניי עשרות פרויקטים התנדבותיים שלאומי קארד מאפשרת לעובדיה, למדתי כיצד החברה רואה גם מחוצה לה, את הסביבה בה היא פועלת – ולא רק פנימה. זה מסר חברתי חשוב מאד בעיניי.

בהיבט הזה, אחד הפרויקטים אשר נגעו לליבי במיוחד, היה פרויקט "ספר סיפור הצלחה". הפרויקט מתקיים על בסיס שבועי, ובמסגרתו, ילדים מבית הספר הסמוך לחברה, בבני ברק, מגיעים פעם בשבוע לארוחת צהריים חמה בחדר האוכל של החברה, ומיד אחריה  נפגש כל ילד עם מתנדב קבוע לשעה של קריאת ספר משותפת. זה היה מרגש לראות.

תכנית ההתמחות שלי בלאומי קארד כללה מעבר בתחנות שונות במחלקת משאבי האנוש, בהן: הגיוס, ההדרכה, הפיתוח הארגוני, הרווחה ומשאבי אנוש שטח. עברתי מתחנה לתחנה, מפגישה לפגישה במהירות שיא ובקצב מסחרר. כך שלא הספקתי לעצור לרגע, לחשוב ולעבד, את אותם רגעים. לא עיכלתי את כמות המידע ואת השינוי הדרמטי שההתמחות בלאומי קארד הביאה עימה ואת השלכותיה על שאיפותיי ורצונותיי. כעת, מעט אחרי שהסתיימה – יש לי זמן לחשוב להפנים ולהודות.
לשמחתי, לאורך התקופה תיעדתי את חווייתי ואת סיכומי הפגישות ב"יומן מסע" אישי, כך שיכולתי לחזור ב"מנהרת הזמן" ולהיזכר מה חוויתי באותה תקופה, ומה מעניין אותי במיוחד הלאה.

נזכרתי בימים הראשונים שלי בחברה, שבהם  עברתי בתחום גיוס ותכנון פרט. ישבתי עם בנות ה-CVC , שהאחראיות על גיוס המועמדים לחברה. סימנו עשרות קורות חיים רלוונטיים וביצענו ראיונות טלפונים לאותם מועמדים. הראיון כלל מספר שאלות, ואת המועמדים המתאימים זימנו למרכזי הערכה- השלב הממיין השני. השתתפתי גם במרכזי הערכה וראיתי מקרוב מהו תפקיד המאבחן. הייתי מרותקת מהתהליך. אופן העבודה היה מעניין ואינטנסיבי.. זו הייתה חוויה ושיעור מרתק בשבילי

ראיתי כי התפקיד של המאבחן באותו התהליך, הוא לעבוד עם האינטואיציה שלו לצד המקצועיות והניסיון, ולנסות ולאבחן את המועמדים היושבים בחדר, לא רק דרך המילים שנאמרות, אלא גם דרך ה"סבטקסט" שלא נאמר.
העבודה מול המועמדים, שנמצאים במקום לא טבעי מאלצת אותו להיות רגיש ומקצועי בעת ובעונה אחת. ועל כן העבודה הופכת להיות קשה, ודורשת מספר דעות מקצועיות לגיבוש ההחלטה. לכן במרכז הערכה נוכחים ראש הצוות למשרה ומאבחן מקצועי.

ההתמודדות עם המועמדים, ששילבה תחומים שונים מלימודיי כגון פסיכולוגיה וסוציולוגיה, היא זו שזכורה לי במיוחד, והותירה בי רושם עצום.

כל אותם חוויות והתנסויות אלו בחברה חישלו אותי וחיזקו את הרצון שלי ל"טרוף"  עוד מהעוגה. הרצון שלי כיום  הוא לפרוץ ולרוץ קדימה. אני יוצאת מלאומי קארד לאחר שטעמתי מכל הטוב של מחלקת משאבי האנוש, ואני חדה וממוקדת לתחום אחד, שהוא האבחון.
 
ההתמחות בלאומי קארד נתנה לי את האופציה להתבונן, לבחון ולהבין מהו המקום הנכון בשבילי. אנשים חווים את ההארה הזו רק בשלב מתקדם בקריירה שלהם, לאחר ניסיון וטעייה. ולי הייתה את הזכות, להארה זו, עוד לפני כניסתי לשוק העבודה.

אני יכולה לסכם, שאנני מפחדת לצאת מסטאטוס "הסטודנט", ולהכניס לשוק העבודה. הביטחון שקיבלתי מהפרויקט ומהחברה משאירים אותי עם הבנה, "לאן הרוח נושבת עבורי".

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:
חובה להוסיף שם פרטי על מנת להירשם
חובה להוסיף שם משפחה על מנת להירשם
חובה להוסיף תפקיד על מנת להירשם
חובה להוסיף חברה על מנת להירשם
חובה להוסיף טלפון על מנת להירשם

×