100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: קפיצה למים העמוקים
ליאור תורג'מן במשרדי לאומי קארד

מאת: ליאור תורג'מן (29.12.2013)

"ברוכים הבאים ללאומי קארד" , אני שומעת באוזניי מכל עבר. באותם רגעים אני מחדדת את כל חמשת החושים ואומרת לעצמי, "תנסי לשאוב כמה שיותר, זו הזדמנות פז בשבילך". אני עושה את צעדיי הראשונים בחברה והחמימות היא הדבר הראשון שהחושים שלי מצליחים לקלוט, אין ספק שדקה אחרי זה החושים כבר לא מרגישים יותר מידי מהקור המקפיא של המזגן אבל נתמקד בחמימות.

החמימות מזכירה לך את הסיסמה הידועה של החברה ל"פנק, לפנק, לפנק" ואט אט אתה מבין כי ההצגה החיצונית של החברה כלפי הלקוחות היא לא רק מעטפת יפה לאריזה, אלא היא בעצם הקו המנחה שעל פיה החברה עובדת ופועלת, אפשר פשוט לומר-what U see it's what U get. האווירה או במילים אחרות האנרגיה, היא לא דבר שניתן ליפות או להסתיר. היא תוצאה מובהקת מתהליך וסדר העבודה. מאותה הבנה זו, הבנתי כי נעשתה התאמה מדויקת בשיבוץ שלי לחברה זו. ממש כמו כפפה ליד. מהאמונה שלי השורש של החברה, כלומר הפנים ארגון, חייב להיות תואם את המראה החיצוני של החברה.בדיוק כמו פה. 


תחום גיוס ותכנון פרט, שבה נמצאת ה"אם המאמצת" שלי לפרויקט, סיוון מרום המדהימה, היא מבחינתי השורש של החברה. בלאומי קארד מאמינים במציאת אנשים שחופפים לחזון החברה, שהוא קידום והצלחת החברה, ואני יכולה להבטיח שאין התפשרויות בנושא זה. ועל כן האיתור הגיוס והפיתוח של המועמד מהווה גרעין חזק בחברה.


התחום מאויש בעיקר מנשים. נשים עם עוצמה ומקצועיות. הן חיות ונושמות את התפקיד בכל איברן. חושבות, דנות ומתייעצות בניהן על כל נושא ועניין. נאמר שמאחורי כל גבר מצליח עומדת אישה, אך במקרה זה, זה הפוך, "האדם שמניע את הגלגלים" מאחורי כל הנשים הללו הוא לא  אחר מ"אבי דנטס". מנהל עם חזון גדול לחדשנות וחתירה למצוינות. ולפני הכל איש שיחה נעים.
עולם הגיוס לעולם לא נראה זוהר יותר. אם את עולם הגיוס ראיתי בעבר כעבודה בעלת פורמט קבוע ומשעמם, בלאומי קארד גיליתי שזה עולם במלואו. עולם מלא בניסיון וטעייה, שנותן מקום רב לחדשנות ויצירתיות. וזאת, במיוחד עם המאפיינים הייחודים של דור ה-Y, שבימינו הוא הדור המרכזי של דורשי העבודה, דור ה-Y במיוחד במערב, גדל לתוך ההאצה בפיתוחים הטכנולוגיים בתחום המחשבים, האינטרנט והסלולר והוא בעל נגישות לכלים ואמצעי תקשורת מתקדמים. ועל כן, דור זה הביא איתו לעולם התעסוקה מאפיינים ייחודיים שטרפו את קלפי המשחק המקובלים בכל עולם הגיוס, כך שהוא חייב להיות דינמי ויצרני. בשביל להוביל ולהצליח החברה חייבת להיות תמיד צעד אחד מלפנים.


היום שלי בלאומי קארד נקבע ע"פ לוז מסודר ומוגדר אך דינמי וגמיש לשינוים במערכת. אני לוקחת חלק בתכנים שונים, ומוזמנת לכל ישיבה רלוונטיות. לא רק כ"צופה מהצד", אלא כחלק אינטגרלי. דעתי תמיד נשמעת ונלקחת בחשבון. הערכה הזו, אינה מובנת מאליה, והיא נותנת הרגשה של עשייה ונכונות להמשיך ולהתמיד. בכל יום ביומו ניתנת לי האופציה לחבוש כובע חדש, להתנסות במחלקה אחרת ולהיות מוצפת בחומר פרקטי חדש. 


 התחלות חדשות הן ללא ספק דבר לא קל בחיי, במיוחד שהם בימי ראשון וחמישי של השבוע, אבל ההתנסות הזו מראה לי כי זכיתי. זכיתי במקום שמשקף את ערכי ואת המזג שלי,  אנשים הם אלו שבונים את הארגון! או כמו שחגי המנכ"ל אומר- "אנשים אנשים אנשים".

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:
חובה להוסיף שם פרטי על מנת להירשם
חובה להוסיף שם משפחה על מנת להירשם
חובה להוסיף תפקיד על מנת להירשם
חובה להוסיף חברה על מנת להירשם
חובה להוסיף טלפון על מנת להירשם

×