100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: איך אני אסכם את שלושת החודשים בפרויקט THE LEADERS?

מאת: לכת אריאלי (29.01.2014)

הוא: היי....את זאתי של נס נכון? מהמכללה למנהל? בדיוק קפץ לי באנר שלך עכשיו באתר של כלכליסט.
אני: מה? באמת? אתה ממש מזהה אותי מאתר?
הוא: כן.... ראיתי אותך עם הלוגו של נס!


מהקיץ ועד היום, אני מוזמנת לצילומי סטילס, כותבת בלוגים על החיים המקצועיים שלי, יש בובת קרטון שלי בגודל טבעי בבית ספר למדעי ההתנהגות, המזכירה מתואר שני מזהה אותי בתור לקפה, אני מתכתבת בוואטס-אפ עם מנהלות משאבי האנוש של נס, עמוד הלינקדין שלי מוצף בבקשות חברות, למדתי להתראיין בראיון וידיאו, נפגשתי לשיחה ידידותית עם מנכ"ל נס, הייתי רכזת פיתוח הדרכה במטה נס מספר שבועות וכל שבוע חבר אחר שעובר במכללה מעלה לפייסבוק תמונה עם דמות הקרטון שלי- בקיצור... פרויקט THE LEADERS הוא חוויה אדירה וחד פעמית!


פרויקט THE LEADERS בשבילי היווה מקפצה מקצועית מצוינת בכך שאפשר לי להציץ על תחנות שונות בקריירה העתידית שלי בתחום הHR והייעוץ הארגוני. כמו שסיפרתי בפוסטים הקודמים... ההתנסות שלי בנס כללה למידה רחבה של מחלקת משאבי האנוש, מהתנסות בגיוס עובדים ולמידת מונחי מקצועות הit במחלקת הגיוס, דרך השתלבות במחלקת ההדרכה והפיתוח הארגוני ולמידת תהליכי איתור צרכים וניהול משובי קורסים ועד בחירת ספק למתנת ימי ההולדת עם מחלקת הרווחה.


לאורך כל הפרויקט חשתי את הקשר בין מה שלמדתי במדעי ההתנהגות בתואר הראשון לבין ההתנסות המעשית שלי בנס טכנולוגיות. הקשר התבטא בכך שלפתע היכרותי עם דיאגרמות וניתוחי מידע סטטיסטי היו מאוד חשובים לטובת הבנת סקרים ארגוניים, ועוד אלו נושאים שלמדתי בקורסים שלא אהבתי כמו SPSS וסטטיסטיקה.


כמובן, שלאורך ההתמחות והיכרות עם המנהלות הHR ביחידות העסקיות של נס, נחשפתי לעיסוק יומיומי בתכנים שלמדתי בקורסים כמו דיני עבודה (חוזי התקשרות, דיני פיטורין) ויחסי עבודה. כמו כן, גם עולמות תוכן של יעוץ ארגוני עלו בסדר היום הארגוני שלי בנס, אם זה בלראות כיצד נכון לנהל שינוי ארגוני ומי מוביל זאת בפועל, כיצד מנהלים תהליכי שימור עובדים ופיתוח טאלנטים וגם- מהם האתגרים הhrים שמביא אתו דור הy לארגונים.


אני חייבת לציין שהפרויקט אפשר לי לחיות את עולם משאבי האנוש, ובגדול.
וזה גם ריגש אותי בחברת נס.. הגודל, הכל קורה כאן ובגדול. נס נמצאת בכל מקום, אצל לקוחות רבים בכל הארץ, וזה דבר שחוויתי בהתנסות שלי. לכן, אחד הדברים שאני הכי אוהבת בנס טכנולוגיות היא עצם החשיפה לחברה שמצליחה לגייס ולתמרן 3000 עובדים שפזורים ברחבי הארץ ועוסקים בעולמות תוכן שונים, וגם לתת להם הרגשה שהם שייכים, לפתח עבורם אפיקי קידום בתוך החברה ולדאוג להם להכשרות טכנולוגיות ואחרות בתחומים מקצועיים ואחרים. כל אלו, לא היו יכולים להיעשות ללא מחלקת משאבי אנוש מקצועית, מתקדמת ומאורגנת המתמודדת בהצלחה עם אתגרי HR רבים- מניסיון לחבר אליה את עובדיה הפזורים בארץ אצל לקוחות, דרך התקדמות טכנולוגית במערכות ההדרכה ועד לניהול טאלנטים רבים.


בזכות הפרויקט, היום אני יודעת על תחום הלימודים דברים רבים שלא ידעתי קודם על תחום משאבי האנוש. גיליתי מקצוע מגוון שנוגע באנשים בתחומים רבים וגם נחשפתי לכך שעבודת משאבי האנוש רחבה יותר מעשייה מקצועית בלבד והיא כוללת חיבור לשטח ומסייעת לאסטרטגיית הארגון.
מעבר לכך, שרכשתי ופיתחתי מיומנויות מקצועיות רבות, ההתנסות שלי בנס לימדה אותי שהתחום שהכי מעניין אותי בעולם משאבי האנוש הוא תחום ההדרכה והפיתוח הארגוני.  גיליתי שאני אוהבת בתחום זה את הכיוון המחשבתי, מצד אחד, הוא כולל  ראייה וחשיבה רחבה על כלל עובדי הארגון ועתידם ומצד שני דורש ירידה לפרטים, חיבור לשטח והבנה עסקית.


אני אסיים  בשלושה טיפים לסטודנטים במדעי ההתנהגות או ייעוץ ארגוני או בכלל


1. אל תבזבזו את הזמן בעבודות מזדמנות...ניסיון, כלשהו בתחום פשוט משחק תפקיד


2. תחפשו משרות סטודנט בארגונים גדולים...הם מציעים את זה ומחפשים את זה


3. תשקיעו בלימודים, תצטיינו, זה תמיד איכשהו ישתלם לכם!


תודה למכללה שבחרתם בי לקחת חלק בפרויקט, תודה לנס שקיבלו אותי אליהם באהבה רבה, תודה לכלכליסט על החשיפה והפרסום המדויק ותודה לכל מכריי על הפרגון, המילים הטובות וההערכה הגדולה!

לכת

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:
חובה להוסיף שם פרטי על מנת להירשם
חובה להוסיף שם משפחה על מנת להירשם
חובה להוסיף תפקיד על מנת להירשם
חובה להוסיף חברה על מנת להירשם
חובה להוסיף טלפון על מנת להירשם

×