100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: "ג'ינס ובלי עקבים, הכי בגובה העיניים" - שבועיים ראשונים במחלקת משאבי האנוש של Ness
לכת אריאלי ביום עבודה

מאת: לכת אריאלי (31.12.2013)


"הנה כרטיס העובד שלך, מצטערת שהוא בשחור-לבן, המדפסת פשוט ממש עכשיו לא עובדת, אבל אל תדאגי אין אצלנו הבדל בין כרטיס כחול לבן רגיל לבין שחור לבן, אצלנו כולם שווים. אז הנה, זה מקום חנייה, עמדת המחשב וכתובת המייל הNESSית שלך, ובואי ביום שלישי הבא, ניתן לך כרטיס כחול-לבן רגיל- בהצלחה!".

בחרתי ללמוד מדעי ההתנהגות, אבל לא רק, אלא תואר ראשון במדעי ההתנהגות עם התמחות בניהול משאבי אנוש במסלול האקדמי המכללה למינהל. למה? כי זה "טייטל" נפלא, ואף תוספת "פרקטית" לתואר בשל העובדה כי ישנה פונקציית  "משאבי אנוש" כמעט בכל ארגון בתחומים שונים ברחבי תבל (כמה "דור הY" מצידי לרכוש "מקצוע" שעונה על כל אלה!)  בפועל, אני מודה שלא ידעתי על כך כלום מעבר לזה שפונקציית משאבי אנוש דואגת לאנשים בארגון ו"אחראית" על העובד.

חמ"ל הגיוס המקצועי והמהיר של  Ness
דנה, על כמה משרות את עובדת? 3? יופי, אז מפתח אוטומציה, טכנאי PC אצלך, נטע, איש סיסטם חדש נכנס. צליל, את על המשרות "הזדמנויות בקריירה", מורן תבדקי שטיפלנו ב"ניודים", בוקר טוב בנות!


את ימי הראשונים בפרוייקט "The Leaders" העברתי במחלקת הגיוס הפורה (והפוריה!) של חברת Ness טכנולוגיות. למדתי כי Ness היא חברה גלובלית המספקת שירותים ופתרונות בתחום המחשוב וטכנולוגיות המידע (IT) ומעסיקה כ- 7,800 עובדים ב- 18 מדינות בעולם, 
כ- 3,000 מתוכם בישראל (!). 
החברה מתמחה בתחומים שונים כמו: מיקור חוץ, פיתוח תוכנה, בדיקות תוכנה, ניהול פרוייקטים, פיתוח יישומים, הדרכות ועוד. לכן, מחלקת הגיוס בNess עובדת בקצב מהיר ומקצועיות מדהימה לטובת איוש מגוון רחב מאוד של משרות ומתן מענה מהיר לאפשרויות הרבות לקידום וניוד פנים ארגוני.

להתקדם בנס- זו לא רק סיסמא...
"אני בנס, 6 שנים, התחלתי כרכזת תפעול של אחת היחידות והיום אני מרכזת את תחום ההדרכה בחברה".
לא מעט מהעובדים שפגשתי לאורך ימי ההתמחות סיפרו לי את סיפורם המקצועי שבאמצעותו גיליתי שישנן אפשרויות קידום רבות (שאף מתממשות! לעובד בנס וגם לחבריו "מהבית". מחלקת ההדרכה והפיתוח הארגוני מקדמת בימים אלה פרוייקט חדש, "הזדמנויות בקריירה", במסגרתו כל עובד יכול להציע את מועמדותו לתפקיד אחר בנס ללא כל "חשש" שמנהליו או הקולוגות שלו ידעו על מהלך זה, כמובן עד שלב מסויים בתהליך. כמו כן, מחלקת הגיוס, מעניקה עדיפות לקורות חיים שנתקבלו במסגרת "חבר מביא חבר"לטובת גיוסם של עובדים חדשים,  ובכלל זו חברה שמאוד תומכת בקידום העובדים ובהתייחסות לבקשות שלהם.

בשבוע הבא אמשיך לקחת חלק בפעילות של מחלקות השונות בתחום משאבי אנוש של Ness וכן אקח חלק בהדרכות מקצועיות על משרות ותפקידים בעולם ההיי-טק במחלקת הגיוס. אה! וביום שלישי אקח את כרטיס העובד הכחול-לבן החדש שלי!


הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:
חובה להוסיף שם פרטי על מנת להירשם
חובה להוסיף שם משפחה על מנת להירשם
חובה להוסיף תפקיד על מנת להירשם
חובה להוסיף חברה על מנת להירשם
חובה להוסיף טלפון על מנת להירשם

×