100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: גאה להיות עזריאלית
גאה להיות עזריאלית

מאת: אלה שניידרמן (29.01.2014)

המסע שלי במכון העצמה חינוכית של קרן עזריאלי מחזיר אותי לתקופת שירותי הצבאי כמש"קית ת"ש. ההתמודדות עם אוכלוסייה קשה, ההקשבה, תשומת הלב והסיוע שנדרשתי אליו. כבר אז, כמו היום אני מבינה שהסיוע לאחר, הוא הייעוד שלי. אין לתאר את תחושת הסיפוק במתן מענה ועזרה למען האחר.


לאחר השירות הצבאי, עזבתי את הצפון והתחלתי את לימודיי במרכז הארץ – במסלול האקדמי, המכללה למנהל, בחירה שבדיעבד עולה על כל ציפיותיי ומעבר. בעוד כחצי שנה אסיים את התואר הראשון שלי בפסיכולוגיה ותקשורת, וסביר שאמשיך לתואר שני על מנת שאוכל לפתח קריירה והתמחות במקצועות אלה.


בשלושת החודשים האחרונים, שהיו עמוסים מבחינת הלימודים וההתמחות בקרן עזריאלי אני מבינה עוד כמה יש לי ללמוד. כמה בארגון גדול האינדיבידואל הוא החשוב, להציב מטרות ולהשיג אותן, ותמיד לכוון גבוה ולהשתפר.
הרגע שבו הבנתי עד כמה עבודת הקרן בקרב בני נוער היא עוצמתית, היה כששמעתי לראשונה את המושג "עזריאליות"- כך מכנות את עצמן הבנות ששייכות למכון להעצמה חינוכית. אז הבנתי שהחוויה האישית שלהן הפכה למועדון אליו משתוקקים בני הנוער לקחת בו חלק. אין ספק שלמתבונן מהצד זה נראה ממש מוזר, הרי מדובר בלא מעט שעות לימוד שמתקיימות עם סיום הלימודים, לצורך חיזוק בתחום הלימודי והחברתי. מאוד לא מובן אליו.


במהלך התואר וכחלק מההתנסות בקרן עזריאלי הבנתי משהו קריטי שיכול לעזור לסטודנטים רבים שדומים לי, קצת חוששים מהעתיד כמו שאני חששתי במהלך התואר –להתנסות בכל הזדמנות שניצבת לפניכם, אם אתם לא בטוחים במה שאתם רוצים לעשות בעתיד (וגם אם כן), להיות חלק ממה שנעשה בשטח.


אני משוכנעת שבהמשך חיי אעסוק בתחום הסיוע לאנשים, והפיכת המרחב החברתי למקום טוב ונעים יותר. אינני בטוחה איפה זה יהיה אבל אני יודעת שצפוי לי עתיד מעניין ומאתגר ואני מחכה לזה בקוצר רוח.

גאה להיות עזריאלית,


אלה


הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:
חובה להוסיף שם פרטי על מנת להירשם
חובה להוסיף שם משפחה על מנת להירשם
חובה להוסיף תפקיד על מנת להירשם
חובה להוסיף חברה על מנת להירשם
חובה להוסיף טלפון על מנת להירשם

×