100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: בחלוף חודשיים במכון עזריאלי להעצמה חינוכית, חוויתי בעיניי את מה שארצה לקחת בו חלק בעתיד

מאת: אלה שניידרמן (14.01.2014)

כתלמידה בחטיבת הביניים אני זוכרת את ההלם. בית ספר חדש, מורים חדשים, שינוי בחבריי לכיתה, המטלות הרבות. נערה ממוצעת בגיל ההתבגרות שמנסה להכיל את השינוי ולצלוח את הלימודים והשינויים החברתיים.
שנים אחרי, אני מסתכלת על חווית חטיבת הביניים דרך הפריזמה של מכון עזריאלי להעצמה חינוכית, ונזכרת בהתעקשות של המורים שלי שאצליח בלימודים, מציבים בפניי אתגרים חדשים, ודואגים למעגל החברים שיהיה סביבי.


בחודשיים האחרונים התלוויתי לרכז שמנהל את תכנית המכון בעיר בת ים, העיר הגדולה ביותר במכון, ומיד הרגשתי את תחושת הבית והמשפחה שנוצרה בין קבוצת התלמידים לצוות ההוראה והרכזים. חדורי תחושת שליחות ורצון להעצים את הילדים, עם תשוקה בעיניים ושיח מדרבן, נראה כי אין משימה שבני הנוער הללו לא יוכלו לצלוח.


בזמן שעבר מהפוסט הקודם הבנתי מדוע תכנית עזריאלי מצליחה. מעבר לתכנים המקצועיים של הלימודים ותשומת הלב שניתנת לכל תלמיד עזריאלי, הבנתי שהמכון הוא בעצם משפחה. שיתוף הפעולה, האכפתיות, הרצון להעניק ולעזור לאחר, הם חלק מהמאפיינים של צוות המכון.  אני כותבת את השורות הללו ואני באמת מתרגשת, האנשים האלה נכנסו לי ללב. מעבר לתוכנית המדהימה, מה שעושה את התוכנית מוצלחת זה הצוות שעומד מאחורי כל התהליך שהילדים עוברים. החשיבה על כל פרט קטן ועל כל ילד כאינדיבידואל והצבת מטרה משותפת, מאחדת אותם בצורה שקשה לתאר במילים.


בעת ביקור ה- GA (הפדרציות היהודיות בארה"ב) בירושלים ראיתי זאת בבירור. האופן שהמכון עבד על ההכנות, ו"הביחד" שהוביל לביקור מרגש מאוד. אפילו אני, שכבר שמעתי על התוכנית בפירוט בחודשים האחרונים, לא יכולתי שלא להתרגש בפאנל שנערך עם מורים, תלמידים, הורים ורכז התוכנית בבית ספר בירושלים. שיאו של הפאנל היה עדותה של אחת מבוגרות התכנית שסיפרה על החלומות שהחלה לרקום, והביטחון העצמי שהתבסס באמצעות צוות המכון שליווה אותה לאורך שנות החטיבה.


חלק בלתי נפרד מהתוכנית הוא הסדנאות להורים שילדיהם משתתפים בתוכנית. בישיבה שנערכה במגדלי עזריאלי יחד עם מנחת ההורים, הבנתי עד כמה שיתוף ההורים והנחייתם לאורך הדרך, יוצרת אווירה חיובית ומגייסת את כולם לאותה מטרה- העצמה וחיזוק הילד, תוך מתן הכישורים החברתיים והלימודיים. "התהליך", מספרת לי המנחה, "הוא הרבה יותר חשוב מהתוצאה". על אף שאינני אמא, הצלחתי להבין עד כמה הסדנאות הללו הופכות קריטיות עבור ההורים. השנים של גיל ההתבגרות, אלה השנים המעצבות אותנו כבוגרים, ואין ספק שהכוונה, ייעוץ והדרכה משפרת מקצה לקצה את מערכת היחסים והציפיות שבין ההורים לילדיהם.


בחלוף חודשיים במכון עזריאלי להעצמה חינוכית, חוויתי בעיניי את מה שארצה לקחת בו חלק בעתיד.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:
חובה להוסיף שם פרטי על מנת להירשם
חובה להוסיף שם משפחה על מנת להירשם
חובה להוסיף תפקיד על מנת להירשם
חובה להוסיף חברה על מנת להירשם
חובה להוסיף טלפון על מנת להירשם

×